Концепцію ревіталізації та розвитку комплексу палацу Потоцьких представив громадськості 12 серпня директор комунального підприємства «Простір інноваційних креацій «Палац» Володимир Гайдар, - повідомляє Фіртка з посиланням на Галичину.
Директор КП ПІК «Палац» Володимир Гайдар наголосив, що реставрація – складний, тривалий, багатоетапний науково-проектний процес, в якому задіяні фахівці з різних галузей.
«Це роботи, які побачити, чи помацати одразу не можна. Отримати гарну картинку вже і негайно в цьому процесі не вдасться. Реставраційна діяльність регламентується окремим законодавством та специфічними, вузькоорієнтованими Державними будівельними нормами, а також нормативами, які регламентують будівництво загалом. Дуже важливими в процесі реставрації є підготовчі та попередні реставраційні роботи. Тільки на ці роботи з комплексним дослідженням усіх будівель, споруд та території комплексу довелось витратити майже півтора року часу! Але вони дали базу для виготовлення подальших проектів реставрації», – каже Володимир Гайдар.
Два виготовлені проекти вже перебувають у процесі реалізації, завдяки ґрантовим програмам фінансування, які вдалось отримати у тісній співпраці з Департаментом економіки та Департаментом інвестицій Івано-Франківської міської ради.
«В корпусі Ж реалізується перша черга віртуального музейно-виставкового центру – віртуальний, інтерактивний музей зброї в контексті історії міста. В корпусі А – перша черга проекту конгрес-центру з приміщеннями для проведення щорічного форуму «ідеальних міст», віртуальним музеєм «ідеальних міст» та хабом креативних ідей у сфері туризму. Вже на осінь цього року заплановані ремонтно-реставраційні роботи в обох корпусах», – каже директор КП ПІК «Палац».
Володимир Гайдар підкреслює, що зараз на території палацового комплексу тривають роботи з поточних ремонтів дахів, водостічних систем найбільш проблемних корпусів та частини огорожі.
«Ми ґрунтовно опрацювали перспективу розвитку та залученості палацового простору з метою об’єднання будівель та споруд у єдину систему. Вже зараз, за участі Національної спілки архітекторів України, готуємо матеріали для проведення відкритого міжнародного архітектурного конкурсу з перспективним розташуванням його матеріалів на провідних світових конкурсних платформах. На конкурсній основі також плануємо приймати рішення, щодо фінішного благоустрою території та деякі інтер’єрні рішення», – розповідає Володимир Гайдар.
Читайте також: