В Європі закривають паби: експерти задумуються, чи спрацює це під час чергового спалаху Covid

Оскільки зараз Європа повідомляє про збільшення випадків коронавірусу, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, їх більше ніж у США, Бразилії та Індії, багато урядів закривають паби та бари або обмежують їх робочий час в надії уникнути суворіших карантинних обмежень.

Це погана новина для тих, хто любить випити, від Брюсселя до Парижа чи Единбурга, і завдасть удару по сектору гостинності. Але чи спрацює стратегія?

У Берліні — місті, що славиться своїм нічним життям — бари залишаються відкритими, але нові правила, які набувають чинності в суботу, означають, що їх доведеться закрити о 23:00 разом з ресторанами та магазинами.

З 23:00 до 6 години ранку дозволено збиратися у товаристві не більше п’яти осіб, у закритому приміщенні одночасно дозволяється перебувати не більше ніж 10-тьом людям. Заходи, як очікується, залишатимуться чинними щонайменше до кінця жовтня.

Для Штефана Зенова, 41-річного власника двох берлінських барів, одного з популярних кварталів Фрідріхсхайна та іншого в Пренцлауер Берг, нові обмеження є неприємним ударом.

За його словами, раніше він мав прибутковий бізнес, а зараз намагається утриматися на плаву після введення у Німеччині карантину на початку цього року, і він може повністю закритися без додаткової допомоги держави.

"Це повертає нас на 10 кроків назад", - сказав чоловік. "Щомісяця у нас є мінус, але ми хотіли б продовжити працювати. Проте, насправді, тепер з цими новими обмеженнями, ми більше не впевнені, чи зможемо. Я вірю, що ця комендантська година буде діяти принаймні до березня чи квітня наступного року.''

Він замислюється про скасування обмежень раніше, щоб спробувати утримати свій бізнес.

"Зазвичай влітку ми відкриваємося о 20:00 год, взимку - о 19:00 і працюємо до останнього клієнта. Але зараз, коли встановлена комендантська година, ми думаємо відкриватись о 17:00 год, щоб люди, йдучи з роботи, могли взяти випивку по дорозі додому. Це модель, яку вже створила Австралія, але я не впевнений, що це справді спрацює для такого міста, як Берлін."

Зенов також скептично ставиться до того, що обмеження спрацюють.

"У людей є потреба збиратися - святкувати разом. Я не думаю, що комусь подобається, коли їм говорять, що вони не можуть робити - на мій погляд, вони будуть продовжувати ходити на вечірки. Заборони не допоможуть! Не можна сказати молодим людям у 20–30 років припинити гуляти. Я думаю, що новий закон може мати негативний вплив. Люди організовуватимуть приватні вечірки."

Але міністр охорони здоров'я Єнс Шпан попередив у четвер, що зараз не момент для Німеччини відмовлятися від обмежень.

"Навряд чи будь-яка інша країна Європи також справлялася з кризою до цього часу. Але ми не повинні азартно грати, втрачаючи те, чого досягли", - сказав він.

"Ситуація у Берліні показує, що необережна та часом необізнана поведінка під час пандемії може швидко змінити ситуацію на гірше".


Брюссель на місяць закриває бари

Інші країни вживають більш радикальних заходів, намагаючись збалансувати економічні вимоги та зростаючий тиск на медичні послуги.

У четвер уряд зобов'язав бари та кафе в столиці Бельгії Брюсселі закритися на місяць, намагаючись стримати високий рівень зараження там.

У середу міністр-президент Брюселя Руді Верворт заявив, що професійні та аматорські спортивні клуби також повинні закрити свої бари на місяць, а вживання алкоголю в громадських приміщеннях заборонено по всьому місту.

Зараз Брюссель "займає друге місце серед найбільш постраждалих європейських столиць між Мадридом та Парижем", із 505 випадками на 100 000 громадян, заявив офіційний представник Ів Ван Летем під час брифінгу щодо коронавірусу.

Цей крок відбувся на наступний день після введення жорсткіших обмежень для приблизно 11,5 мільйонів жителів країни. Жителі Бельгії тепер повинні обмежити свої соціальні контакти лише трьома людьми на місяць, а приватні внутрішні збори — до чотирьох осіб. Відпочинок на свіжому повітрі обмежений чотирма особами, за винятком тих, хто проживає в одному домогосподарстві. Кафе та ресторани можуть обслуговувати не більше чотирьох людей за столиком і повинні закривати свої двері до 23:00 год.

Прем'єр-міністр Бельгії Олександр де Кроо заявив, що обмеження розроблені, щоб "уникнути загального закриття на карантин" на тлі "дуже тривожної" тенденції поширення пандемії.

Оскільки кількість випадків коронавірусу різко зростає й у сусідній Франції, бари та кафе столиці Парижа отримали наказ закритися ще у вівторок на два тижні. Ресторани там можуть залишатися відкритими лише за умови дотримання суворих правил гігієни та соціальної дистанції, заявили у міністерстві охорони здоров'я.

Люди випивають на вулиці в кафе в Сохо, в центрі Лондона, 23 вересня
TOLGA AKMEN / AFP / Getty Images

Люди випивають напої, сидячи на терасі бару у столиці Франції Парижі 3 жовтня 2020 року
CHRISTOPHE ARCHAMBAULT / AFP / Getty Images


Ще чотирьом містам - Ліллю, Ліону, Греноблю та Сент-Етьєну - рекомендували закрити бари, тренажерні зали та спортивні центри з суботи, оскільки Франція повідомила про рекордні 18 746 нових заражень у четвер. Рівень зараженості в Тулузі та Монпельє "викликає занепокоєння", і вони можуть стати наступними містами, на яких поширюватимуться нові обмеження, заявив міністр охорони здоров'я Олів'є Веран.

Минулого місяця бари в Марселі, що на узбережжі Середземномор’я Франції, вже отримали вимогу закритися, оскільки там зросли показники захворюваності.

У минулу п’ятницю в столиці Іспанії Мадриді та навколишніх містах також набули чинності жорсткіші обмеження проти коронавірусу. Нові обмеження вимагають, щоб люди сиділи вдома, за винятком того, щоб ходити на роботу, на заняття, складати іспити, виконувати юридичні зобов’язання або в екстремальних обставинах.

Магазини, бари та ресторани повинні зменшити свою місткість на 50%, пропонувати лише сервірування столу та закриватися раніше.

Бари та ресторани повинні бути закриті о 23:00 год, останній відвідувач — за годину до закриття.

Навіть в Ісландії, яка наблизилася до зникнення вірусу протягом літа, зараз спостерігається зростання кількості інфікованих. У понеділок там закрили бари на два тижні, а також нічні клуби, фітнес-центри та ігрові заклади та обмежити зібрання до 20 осіб.

Глобальний експерт у галузі охорони здоров'я Пітер Дробак, директор Центру соціального підприємництва Сколла при Оксфордській бізнес-школі Саїдського університету в Оксфорді, заявив CNN, що уряди Європи намагаються знайти баланс між накладанням обмежень на соціальну взаємодію та підтримкою бізнесу.

За його словами, бари, нічні клуби та ресторани є "очевидними кандидатами" на закриття, враховуючи те, що відомо про передачу вірусу.

"Це, як правило, трапляється, і більшість скупчень, які ми бачили, у закритих приміщеннях, які переповнені та мають тривалий контакт між людьми. Відвідувачі розмовляють, сміються та вживають алкоголь та збільшують ризик передачі інфекції,"- сказав він.

"Ми повинні думати про соціальну цінність та соціальні витрати, коли ми думаємо про те, що ми хочемо тримати відкритим, а що хочемо закрити. Це передбачає деякі дуже важкі компроміси, але, якщо вам доводиться вибирати між тим, щоб тримати відкритими бари чи школи, більшість людей обирає школи".

Тераса бару закрита в Parvis de Saint-Gilles у Брюсселі 7 жовтня
HATIM KAGHAT / BELGA MAG / AFP / Getty Images

Охоронець вимірює температуру клієнтів у барі в Ліверпулі, північно-західна Англія, 2 жовтня.
OLI SCARFF / AFP / Getty Images


Без алкоголю в приміщенні шотландських пабів

Шотландія - ще одна країна, яка з п’ятниці вводить суворі обмеження щодо обслуговування закладів з алкогольними напоями, оскільки вона бореться зі зростанням рівня зараження.

Пабам, барам, кафе та ресторанам заборонять подавати алкоголь у приміщенні протягом 16 днів, заявив перший міністр Нікола Стерджен у середу. Їх також потрібно буде закрити о 18:00 год, крім ресторанів готелів, що обслуговують своїх мешканців.

Ліцензовані заклади все ще можуть подавати алкоголь на вулиці до комендантської години, до 22:00 по всій території країни. Однак у центральних частинах Шотландії - включаючи Глазго та Единбург - усі ліцензовані заклади будуть закриті з п'ятниці, за винятком ресторанних закладів, що обслуговують мешканців.

Стерджен заявив, що обмеження "мали бути коротривалими, аби зупинити тривожне збільшення кількості інфекцій". Але Шотландська асоціація ліцензованої торгівлі попередила про плутанину, схарактеризувавши ці вказівки як "руйнування" бізнесу.

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон може також прийняти більш жорсткі заходи у деяких районах Англії, особливо на півночі, де рівень інфікованості зростає.

З кінця минулого місяця комендантська година вже діє для пабів та ресторанів в Англії. Також уряд заборонив збиратися більше ніж шістьом людям.

Доктор Джуліан Тан, почесний доцент кафедри респіраторних наук в Університеті Лестера, повідомив британському Науковому медіацентру, що хоча деякі обмеження, такі як комендантська година після 22:00, може здатися безглуздою, її суть полягала в зменшенні кількості контактів між людьми.

"Це не означає, що вірус припиняє передачу після 22:00 год. Віна просто діє для того, щоб розпорошити людей, щоб зменшити кількість людей, на яких він може поширитися", - сказав Танг.

"Але для ефективності дух комендантської години повинен підтримуватися і після того, як люди залишають паби - і не для того, щоб люди ходили до супермаркетів чи в гості, щоб продовжувати пити або спілкуватися, а щоб тихо йти додому, перебувати в соціальному віддаленні, щоб допомогти зупинити передачу вірусу".

Важливо дати час, щоб обмеження спрацювали, додав Танг, може пройти три-чотири тижні, перш ніж їх вплив буде належним чином оцінений. Однак цього може бути занадто мало, застеріг він.

"Оскільки зараз випадки захворювання на Covid-19 зростають так швидко серед населення, таких обмежень може бути недостатньо для зменшення подальшої передачі вірусу за цей короткий проміжок часу - і, на жаль, зараз можуть знадобитися більш жорсткі заходи".

Дробак також попередив, що дуже обережний, поетапний підхід може дати зворотний ефект.

"Ранні дії, як правило, шлях, тому що ви не можете обігнати експоненціальне зростання", - сказав він. "Чим довше ми йдемо маленькими кроками з великим зростанням випадків, тим важче взяти речі під контроль".

за матеріалами CNN


10.10.2020 4972
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

919
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1906
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2775
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3404
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3638
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6798 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3825

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5636

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6747 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7595
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2425
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4689
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5083
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

444
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

912
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1781
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3365
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

886
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1748
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3658
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3849 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5413