Урогінекологічні захворювання: не займаємося самолікуванням, а йдемо до лікаря

Усі ми знаємо, що найважливіший подарунок, який можемо отримати від життя – це здоров’я. Але, на жаль, прожити так, аби ніколи не хворіти, випадає хіба-що одиницям.

Ми постійно піддаємося тим чи іншим хворобам і часто-густо через недостатню увагу до певних симптомів або через згубне самолікування самі себе заганяємо у глухий кут. А коли це ще й хвороба, про яку в суспільстві негласно прийнято замовчувати – то й поготів.

Саме до таких хвороб можемо віднести захворювання, які знаходяться у площині урогінекології (почащений сечопуск, цистити, нетримання сечі). Питання дуже делікатне і часто через недосвідченість, сором’язливість і табуйованість замовчуване у суспільстві. Проте, як показує сьогодення, про такі хвороби треба говорити, та хоча б для того, щоб уникнути наслідків, які стають на заваді повноцінному життю.

Наразі вважається, що це відносно новий напрямок у медицині, але статистичні дані свідчать, що хворіють цими хворобами дуже і дуже багато жінок. До прикладу, згідно зі статистичними даними  розладами сечопуску у всьому світі страждає приблизно від 45 % до 65 % жінок, в залежності від віку. А в Україні – приблизно 10-11 млн. жінок. Тож це питання є надзвичайно важливим, яке треба піднімати і доносити до населення правдиву інформацію про можливі ризики та ускладнення, особливо, якщо не звертатись вчасно до лікаря.

Про урогінекологічні хвороби та проблеми, пов’язані з ними, нам розповів лікар-уролог Івано-франківського лікувально-діагностичного центру «Медекс Плюс» Володимир Котурбаш, який понад 30 років завідував відділенням міської урології.

За його словами поєднані захворювання сечостатевої системи у жінок приводять до багатьох проблем, які змушують хворих почуватися неповноцінними і недостатньо інтегрованими у суспільне життя.  Зокрема лікар говорить про такі основні проблеми як емоційні, соціальні, психологічні, економічні і, звичайно, медичні.

Емоційний аспект полягає в тому, що жінки, роблячи хибні висновки, намагаються приховати проблему замість того, щоб її лікувати. Наприклад, по телебаченні зараз активно транслюється реклама, яка закликає купувати урологічні прокладки. А це, фактично, намагання сублімувати лікування, яке начебто є доступним у фінансовому співвідношенні. Такий підхід до питання не є адекватним і, як правило, приводить до погіршення стану хворого.

Таким чином вимальовується соціальна проблема, адже велика кількість жінок, які хворіють урологічними хворобами, не можуть бути вже такими соціально-активними, як раніше. Наприклад, коли жінка чи підбіжить, чи кашляне, чхне, чи просто прикладе більші фізичні зусилля, буде одразу проявлятися нетримання сечі. Відповідно вона старатиметься максимально себе обмежити, щоб не провокувати прояву свого недомагання.

Тут виникають психологічні проблеми. Адже, жінка, постійно відчуваючи дискомфорт, стає невпевненою в собі, а це не дає їй достатньо самореалізовуватись у суспільстві. Вона постійно намагається себе ізолювати, так би мовити, бути недалеко від туалету.

Це також стає великою сімейною проблемою. Жінки, які мають захворювання урогінекологічного характеру, відчувають себе неповноцінними в сім’ї і це напряму впливає на їхнє сексуальне життя, хоча часто вони самі ще перебувають у віковому періоді сексуальної активності

 «З моєї точки зору, - говорить Котурбаш В. Т. – треба розуміти, що в кожної жінки є три періоди, для кожного з яких характерні певні захворювання. Перший – коли відбувається статеве дозрівання, вона виходить заміж і під час медового місяця часто виникають цистити. Другий – коли жінка народжує. За кордоном, наприклад, жінки готові до того, що після того, як вони народили, вже через тиждень-два треба займатися спеціальними фізичними вправами, які попереджують післяпологові ускладнення. В тому числі й урогінекологічного характеру. Третій етап – вікова зміна гормонального дзеркала. Разом із цими змінами відбуваються і зміни стану сечостатевої системи».

Тому варто загостювати увагу на цьому питанні, вважає лікар, проводити консультації, говорити з жінками про ризики, яким вони піддаються, нехтуючи першими проявами хвороби і не звертаючись вчасно по кваліфіковану допомогу

Зазначимо, що нещодавно в Івано-франківському лікувально-діагностичному центрі «Медекс Плюс» почали займатися лікуванням урогінекологічних хвороб. Саме Котурбаш Володимир Теодозійович і є одним із провідних лікарів у цьому напрямку. Тож можна завжди у зручний час записатися на прийом до лікаря, обстежитися, проконсультуватися і розпочати лікування, не задавнюючи хворобу і не піддаючи своє здоров’я і життя неоправданим ризикам

Адже варто пам’ятати, що  тільки та жінка, яка дихає здоров’ям, впевненістю та гармонією, може бути щасливою сама і подарувати світові здорових дітей. 

*на правах реклами

Медичний центр "Медекс Плюс",

м. Івано-Франківськ, вул. Військових Ветеранів, 10

тел. 0342-71-15-60

(097) 660-71-17;(066) 237-55-22


01.04.2018 3579
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

920
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1907
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2778
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3407
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3640
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6799 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3826

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5638

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6750 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7597
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2427
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4691
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5084
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

445
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

913
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1782
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3368
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

887
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1749
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3659
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3852 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5415