"Ураган" будує академію

 

/data/blog/93258/003b131a585650ccd989d31c31f3c4e4.jpg

 

Цього сезону дитячо-юнацька школа "Урагану" зробила новий крок у розвитку - почала розбудовувати власну повноцінну академію. У планах клубу - зробити футбольно-футзальний заклад, де зможуть займатись і хлопчики, і дівчатка. Академія включатиме всі вікові групи, починаючи з чотирьох років.

За словами тренера і начальника підрозділу дитячо-юнацьких команд НФК "Ураган" Володимира Слободяна, обидва види спорту - і футбол, і футзал - суттєво помолодшали. Зараз нерідко з дітьми починають працювати вже з трирічного віку. Тому з осені при "ураганівській" ДЮСШ відкрили експериментальну групу для діток 4-5 років. Маленьких футзалісток долучити до занять поки що складніше, а от хлопчиків набралося чимало.

"У цих групах близько 30 вихованців, тож ми розділили їх на дві групи, адже діткам такого віку треба багато уваги. Були приємно вражені тим, як зацікавлені батьки у заняттях дітей, - зазначає Слободян. - Дівчаток у нас менше, ще маємо вивчити досвід роботи з ними. Можливо, їх варто залучати трохи дорослішими".

На такому ранньому етапі малечу ще не вчать грати у футзал, а скоріше намагаються зацікавити спортом через різні ігри. Володимир Слободян говорить, що для маленьких футзал може бути корисніший, ніж футбол.

"Це дуже динамічна і швидка гра. Тут маленький майданчик, тож діти частіше зустрічаються з м’ячем. Вони постійно в русі, - говорить тренер. - Футзал розвиває спритність, здатність швидко приймати рішення та координацію руху".

Суто футзальні елементи у дитячо-юнацькій школі починають відпрацьовувати вже років з 6-7. За словами тренера цієї вікової групи Юрія Іванишина, на заняттях вони працюють над гнучкістю, спритністю, координацією.

"Десь 20-25 хвилин ми відводимо на розвиток цих якостей, а решта тренування проходить у роботі з м’ячем", - говорить наставник.

Загалом у ДЮСШ "Ураган" зараз займаються понад 100 вихованців у семи вікових групах. Найвищий щабель - "Ураган-2" - виступає в чемпіонаті області з футзалу і є фактично "буферною зоною" між дитячо-юнацькими групами та першою командою. Як зазначають у клубі, порівняно з минулим роком вихованців стало більше, і зараз у кожній групі понад 20 дітей. Велику популярність ДЮСШ приносить шкільний турнір.

З вихованцями дитячо-юнацької школи наразі займаються п’ятеро тренерів: Володимир Слободян веде дітей 12-13 років, Дмитро Мельниченко - 10-11 та 8-9 років, Юрій Іванишин - 6-7 років, а з наймолодшими 4-5-річними малюками працює Петро Липецький. "Ураганом-2" опікуються Юрій Костишин та Іван Данилишин. Займаються команди ДЮСШ на майданчиках фізкультурно-оздоровчого центру медуніверситету, у спорткомплексах університету нафти і газу та університету права ім. Данила Галицького.

Проте для батьків часто стоїть питання, чим займатись - футболом чи футзалом. Вирішити цю дилему в "Урагані" планують впровадженням і футбольного напрямку роботи. За словами Володимира Слободяна, зараз обговорюють модель, за якою до 12 років діти займатимуться цими видами спорту паралельно, а потім уже буде розподіл на спеціалізації. Незважаючи на те, що "Ураган" - це футзальний клуб, діти, які оберуть футбольну спеціалізацію, також матимуть майбутнє.

"Ми почнемо працювати з дітками, які хочуть займатись великим футболом, і супроводжуватимемо їх до 12-13 років, - говорить президент клубу Олександр Бубен. - Після того вони матимуть можливість попробувати себе в аматорських і професійних клубах - починаючи з колективів області та завершуючи Прем’єр-лігою".

Поки що в "Урагані" вивчають досвід інших клубів - українських, італійських, іспанських, британських - які вже мають досвід футбольно-футзальної роботи з дівчатками та хлопчиками, та опрацьовують оптимальну модель і методологію. Проте базуватися клуб буде і на власних традиціях, адже "ураганівська" ДЮСШ успішно працює вже 12 років.

 

 

Марія ЧАЛА, газета Репортер

 

 


01.12.2015 803 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1960
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3675
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455