Українці вперше за 110 років візьмуть участь в "Історичному ралі-2020". За перемогу у найпрестижніших перегонах ретро-автомобілів змагатимуться українські авто ЗАЗ-965 і ЗАЗ-966 – так звані "горбатий запорожець" і "тридцятка".
Про це повідомляє Суспільне Карпати, пише Фіртка.
У підготовці основної машини перегонів – "горбатого запорожця" – взяли участь двоє учасників франківського клубу ретро-авто "Станіславівський". Вони шукали деталі, а також допомагали з технічними роботами.
Голова клубу Геннадій Козаренко розповідає, що це дуже важлива подія для всіх автолюбителів.
"Ми маємо прямий стосунок до цього, бо ми - власники ретро-автомобілів. Ретро-рух для нас – це головне. Ми живемо цими подіями. Цікавимося, спілкуємося, підтримуємо один одного. Хотілося, щоб це розвивалося, щоб наші діти дбали про це, популяризувати цю тему, цей рух", - каже голова івано-франківського клубу ретро-автомобілів "Станіславівський" Геннадій Козаренко.
Пілот основного авто - Павло Данченко. За його словами, "Ралі Монте-Карло" – це найвищий рівень змагань для любителів ретро-автомобілів.
Основна вимога змагань: авто випуску не пізніше 65-го року. До участі допускаються лише реставровані машини. Це означає, деталі повинні бути оригінальними. Їх шукають на "блошиних" ринках. Відповідність цій вимозі перевіряє спеціальна комісія. Щоб отримати дозвіл на участь, члени клубу близько двох років перечитували архіви.
"Ми багато часу провели в архівах і знайшли, що в 1904-му році в Києві існував клуб автомобілістів. Ми знайшли історію про нього: хто був учасником, прізвища, адреси. І зареєстрували відновлений київський клуб. Від нього вони зареєстрували наші автомобілі", - розповів Павло Данченко.
Українці вперше беруть участь у цих перегонах. Протягом останніх п'яти років писали листи з проханням допустити їх до змагань, але отримували відмову.
Павло Данченко каже, що українські пілоти мають стартові номери 402 і 403. Але остаточно список учасників ще несформований.
"Ми даємо собі звіт, що люди, які беруть участь 10, 20 років, мають якісь свої хитрощі. Бо це не будуть гонки на швидкість. Це – гонки за протоколом, це регламент – в конкретну хвилину ти стартуєш, в конкретну хвилину маєш фінішувати. Раніше приїхав – штрафні бали, пізніше – штрафні бали. Є свої нюанси, і ми розуміємо, що ми їх не знаємо", - каже Павло Данченко.
Ралі триватиме чотири дні – з 31-го січня по третє лютого. Спочатку у французькому місті Велес оглянуть технічний стан авто та оцінять їхню оригінальність. Першого лютого пілоти зроблять коло Велес-Велес з чотирма контрольними точками протяжністю 490 кілометрів. Наступного дня ретро-авто проїдуть ще 390 кілометрів трасою Велес-Монте-Карло.
Читайте також: