У ніч з 24 на 25 жовтня о 4:00 год Україна традиційно переведе годинникові стрілки на годину назад. Перехід традиційно відбувається в останню неділю жовтня, аби було зручніше адаптуватися до нового режиму.
Перехід на зимовий час регламентований постановою Кабінету Міністрів №509 "Про порядок обчислення часу на території України" від 13 травня 1996 року, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.
Згідно з нею, щорічно в останню неділю жовтня о 4:00 годинникова стрілка переводиться на годину назад. Офіційно зимовий час запроваджувався для ефективнішого використання світлового дня та економії електроенергії.
Нині Україна живе за київським часом, хоча раніше жителі західної частини України вимагали скасування переходу на зимовий час, оскільки світанок у них настає пізніше. Після переходу на зимовий час жителі України можуть спати на годину довше, на відміну від переходу на літній час весною, коли прокидатися доводиться на годину раніше.
Проти переходу на зимовий час виступали жителі західних регіонів України. Вони вимагали його скасування, оскільки світанок у них настає пізніше за інші регіони. У вересні 2011 року Верховна рада скасувала переведення годинників, однак вже у жовтні того ж року його повернула.
Тепер перший заступник голови Верховної ради Руслан Стефанчук зареєстрував законопроєкт №4201, яким передбачається встановлення й закріплення на території України єдиного київського часу та відмову від подальшого сезонного переведення стрілок годинників.
Він аргументує пропозицію тим, що таке рішення сприятиме покращенню здоров'я населення, допоможе у протидії російській агресії та євроінтеграції населення.