У разі вакцинації 10 мільйонів осіб з групи ризику Україна може отримати кредит обсягом 30 мільйонів доларів від Світового банку, загальна допомога становитиме 90 мільйонів доларів.
Про це йдеться на сайті Мінфіну, пише Фіртка з посиланням на Економічну правду.
Допомога може надійти в рамках проєкту "Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні" за співпраці Мінфіну, МОЗ та Світового банку.
"Мінфін підтримує ініціативи Світового банку з реалізації спільного з МОЗ проекту "Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні". Однак слід розуміти, що це кредитні кошти, а тому їх спрямування має бути обґрунтованим та раціональним. Окрім того, маємо максимально виконати всі зобовʼязання, щоб покращити інвестиційний мікроклімат в Україні", - прокоментував заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.
Так, було обговорено питання підтримки сфери охорони здоров’я у частині проведення вакцинації від COVID-19, що передбачає поповнення загального фонду Державного бюджету.
Показником виконання буде визначено відсоток осіб групи ризику, які отримали вакцинацію від COVID-19 відповідною кількістю доз. Таким чином, за умови проведення вакцинації 10 млн осіб з груп ризику, Україна зможе отримати допомогу у 30 млн доларів.
Нагадаємо, в лютому Україна отримає перший транш мРНК-вакцини виробництва Pfizer-BioNTech від COVAX у кількості 117 тис доз. У наступному постачанні очікуються вакцини виробництва AstraZeneca/Oxford. Вакцинація має розпочатися з 15 лютого і відбуватиметься в п'ять етапів. На першому з них планується вакцинувати понад 300 тис осіб.
Нагадаємо, санлікар області розповів, скільки прикарпатців планують вакцинувати у першій хвилі кампанії.
Читайте також:
Шмигаль розповів у Раді про п’ять етапів COVID-вакцинації
Ляшко каже, що людей, які вже перехворіли на COVID-19 також вакцинуватимуть
Україна проситиме про більшу кількість вакцин Pfizer
В Україні запустять сайт для запису на COVID-вакцинацію
Covid-19: вагітні отримують суперечливі поради щодо вакцинації