Сьогодні, 7 лютого, виповнюється 16 років з дня включення сноубордингу до програми олімпійських змагань. «Україна має гарні традиції, здобутки і перспективи у цьому відносно молодому виді спорту», - заявив член виконкому Закарпатського відділення Національного олімпійського комітету, відомий спортивний журналіст Володимир Тарасюк.
На ХХІІ Зимових олімпійських іграх у Сочі Україну представлятимуть Аннамарі Чундак - чемпіонка світу з паралельного слалом-гіганту серед юніорок у Новій Зеландії, та Йосип Пеняк – багаторазовий чемпіон України, призер і переможець змагань Кубка світу. У 2009 році Йосип Пеняк у паралельному слаломі увійшов до «десятки» найкращих спортсменів світу. Обидва спортсмени представляють Закарпаття. Наразі вони знаходяться у Сочі, тренуються і готуються до виступів 19 та 22 лютого. «Сноубординг – спорт дуже популярний серед молоді, який стає модними таким ж темпами, як і воркаут, - каже Володимир Тарасюк. – Юнакам та дівчатам подобається його динамічність, технічна досконалість борду, вигляд самої дошки, ризик, драйв, видовищність.
Одним словом – це – найадреналіновіший зимовий спорт».
В свою чергу, директор департаменту спорту Заявкового комітету «Львів-2022» Олександр Кучерявий побажав українським сноубордистам перемог, і висловив переконання, що вже сама участь в Олімпіаді наших спортсменів сприяє популяризації України. Він зазначив: «У цьому виді спорту ми робимо серйозні кроки. Спорт розвивається, зростає. Але розвиток зимових видів спорту буде ще динамічнішим, у разі перемоги України в боротьбі за право приймати зимові Олімпійські та Паралімпійські ігри 2022 року. Більше того, вже сама участь у заявковому процесі популяризує зимові види спорту, залучає більше людей до зимових активностей, а також дає можливість спланувати необхідну спортивну інфраструктуру на багато років вперед». Нагадаємо, що відповідно до концепції проведення в Україні зимових олімпійських та Паралімпійських ігор 2022 року, змагання зі сноубордингу заплановано провести у Сніговому Парку села Панасівка (Львівська область, Гірський кластер). Там планують побудувати відкритий об’єкт на 28 тисяч глядацьких місць, половина з яких буде відведена для змагань з фрістайлу, а інша – для сноубордингу.
Довідка: Сноубординг виник в 1960-і роки, коли американський слаломист Джей Бартон продемонстрував спуск по схилу на винайденій ним лижній дошці – сноуборді. У 1996 році був проведений перший чемпіонат світу. 7 лютого 1998 року сноубординг було включено до олімпійських видів спорту. У програмі сноубордингу два види змагань: одне з них проводиться на звичайному сніжному схилі, до нього входять різновиди слалому і слалому-гіганта; для другого потрібна спеціальна споруда - жолоб, що нагадує розрізаний вздовж циліндр. З цієї аналогії змагання носять назву «хаф-пайп» від англійського half-pipe - напівтруба.