Навколо нас чимало дивних речей. Деякі з них межують з казковими чарами. Проте всі дива пояснюються наукою.
Переконатися в цьому мали змогу учні четвертокласники Івано-Франківського ліцею № 13, які побували сьогодні на екскурсії у науковому містечку «Нова енергія», що в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Побував на екскурсії також кореспондент Фіртки.
Екскурсію для своїх учнів зорганізувала класна керівничка 4-А класу ліцею Богдана Кицмен. Вчителька відзначає: навчальна програма «Нової української школи», за якою сьогодні вона навчає учнів, передбачає чимало таких речей, які не входили раніше до програми молодших класів.
Так, навчальний предмет «Я досліджую світ» передбачає вивчення багатьох цікавих фізичних явищ, як-от: оптичні ілюзії, природа виникнення та поширення звуку, гравітація, електрика.
Втім, вивчити це в межах шкільної програми вдається зазвичай лише у теорії. А от можливість побачити ці явища на власні очі, помацати руками та спробувати особисто у школі трапляється не завжди.
І тут на допомогу вчителю приходить містечко «Нова енергія». Де діти мали змогу не лише побачити та відчути на собі чимало цікавих фізичних явищ, а й почути від фахівця, чому те чи інше явище відбувається саме так.
«Ми відвідали сьогодні «Нову енергію». Заняття цікаве, пізнавальне, я б навіть сказала навчальне.
Навіть можу так сказати, що ми продовжили вивчення предмету «Я досліджую світ» сьогодні собі ось таким форматом. Вважаю, це було дуже корисно, містечко виявилося дуже цікавим, справді, краще один раз побачити, ніж сто разів почути.
Випробувати, порухати, переконатися в аргументах і фактах, які ми дізнавалися з теорії на уроках, тому що я не все могла продемонструвати й показати. Щось ми, звісно, дивилися на відео»,- розповіла Богдана Кицмен.
До уваги юних дослідників були великий калейдоскоп, дзеркальна кімната – винахід великого Леонардо да Вінчі; робота системи блоків, криві дзеркала; пристрої, що демонструють оптичні ілюзії; маятники Фуко та Ньютона; крикомір, що дозволяє виміряти кількість децибел у крику дитини; лунофон, що дозволяє на власні вуха пересвідчитись, що звук має певну швидкість поширення; пристрій, на якому звук можна побачити, і ще багато цікавих речей.
І все це можна помацати, послухати, побити, поштовхати та, як у випадку з крикоміром чи лунофоном, – з усієї сили покричати всередину. Тож радощам малюків не було меж.
Школярка Ірина Урда сповнена вражень від сьогоднішнього відвідування «Нової енергії». Каже: подібний формат проведення уроків є значно цікавішим та кориснішим для засвоєння матеріалу, ніж вивчення "сухої" теорії.
«Мені дуже сподобалося у «Новій енергії». Там були класні прилади й мені дуже подобається така форма уроків», - розповідає дівчинка.
Іринка зауважує, найбільше вподобався імпульсний маятник Ньютона і запевняє, залюбки пішла б іще раз на подібну екскурсію.
Зупинятись на сьогоднішній екскурсії Богдана Кицмен не планує. Зауважує, такий практичний формат проведення уроків показав свою ефективність. Адже саме в такий спосіб можна зацікавити учнів до вивчення чогось нового,
«Будемо продовжувати у такому ж дусі – дізнавалися про наступні цікаві заняття і чекаємо крутих емоцій», - зазначила вчителька.
Зокрема, педагогиню, як, власне, і учнів зацікавила можливість переглянути у «Новій енергії» електричне «Тесла-шоу» - демонстрація різного року блискавок за допомогою трансформатора Тесли та інших пристрої, що винайшов геніальний винахідник Нікола Тесла.
Своєю чергою, у науковому містечку «Нова енергія» стверджують: екскурсії для школярів у їхньому закладі – не рідкість. Практично кожен тиждень до містечка приходять учні – як малюки, на кшталт сьогоднішніх, так і старшокласники.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Україна та Канада разом будуватимуть космодром
«Еко Форум – 2021»: на території ІФНТУНГ встановлять дві станції моніторингу повітря