Кажуть, що депутат українського парламенту Андрій Деркач має зв’язки з російською розвідкою. Гліб Гаранич/Reuters
Прокурори розслідують, чи втручалися українці у вибори 2020 року.
Бруклінське федеральне розслідування досліджувало, чи намагалися колишні та нинішні українські чиновники втручатися у вибори, включаючи розповсюдження неправдивої інформації через Рудольфа В. Джуліані.
Федеральні прокурори в Брукліні розслідували, чи допомогли кілька українських чиновників організувати широкий план втручання в президентську кампанію 2020 року, в тому числі за допомогою Рудольфа В. Джуліані для поширення своїх неправдивих заяв щодо президента Байдена та схилення виборів на користь Дональда Дж. Трампа.
Кримінальне розслідування, яке розпочалося в останні місяці адміністрації Трампа і про яке раніше не повідомлялося, підкреслює дедалі агресивніший підхід федерального уряду щодо унеможливлення втручання іноземців в американську виборчу політику. Значна частина цих зусиль зосереджена на російській розвідці, яка підозрює зв’язок принаймні з одним з українців, щодо яких зараз триває розслідування.
Слідство розгортається окремо від тривалого федерального розслідування на Манхеттені, яке спрямоване на Джуліані. Хоча обидва розслідування мають подібний склад фігурантів і певним чином накладаються, Джуліані не є предметом розслідування в Брукліні.
Натомість прокурори Брукліна, поряд з ФБР, зосереджені на нинішніх та колишніх українських чиновниках, яких підозрюють у спробі вплинути на вибори шляхом поширення необґрунтованих заяв про корупцію щодо Байдена через низку каналів, включаючи Дж. особистий адвокат на той час. Незрозуміло, чи прокуратура Брукліну зрештою звинуватить когось з українців.
Одного разу під час розслідування влада вивчила поїздку, яку Джуліані здійснив до Європи в грудні 2019 року, коли він зустрівся з кількома українцями, за словами людей, які надали інформацію на умовах анонімності для обговорення поточного розслідування.
Щонайменше один із нинішніх та колишніх чиновників, з якими зустрівся Джуліані, український депутат парламенту на ім'я Андрій Деркач, зараз знаходиться в центрі уваги розслідування в Брукліні.
Поїздка стала кульмінацією річних зусиль Джуліані щодо підтримки Трампа підірвати президентську кампанію Байдена. Зусилля скеровували двома паралельними шляхами: збір інформації з України для нападу на дипломатичні контакти Байдена там як віцепрезидента, і натискання на Україну оголосити розслідування щодо Байдена та інших критиків Трампа.
Зрештою зусилля дали наслідки, що призвело до першого імпічменту Трампа.
На тлі провадження процедури імпічменту представники американської розвідки попередили Трампа, що Деркач намагається використати Джуліані для поширення дезінформації. Джуліані, який заявив, що в той час не отримував подібного попередження, та може поручитися за достовірність отриманої інформації, навіть після того, як Міністерство фінансів Трампа запровадило санкції проти Деркача за втручання у вибори, і назвав його "активним російським агентом".
Торік в одному з інтерв’ю Джуліані заявив, що не має нічого, що могло б відмовити його від зустрічі з Деркачем, який на той момент не був під санкціями.
"У мене немає підстав вважати, що він російський агент", - сказав Джуліані.
У грудні 2019 року Джуліані та команда з мережі поїхали до Будапешта та Києва, щоб зняти інтерв'ю з чинними та колишніми українськими чиновниками, які стверджували, що мають викривальну інформацію про Байдена та інших демократів.
Серед опитаних були Деркач та ще двоє чоловіків - ще один депутат парламенту та нещодавно звільнений український прокурор, - які в січні також потрапили під санкції Міністерства фінансів. Департамент описав обох чоловіків разом із Теліженком як членів найближчого оточення Деркача та звинуватив їх у просуванні "дезінформаційних наративів" для впливу на президентські вибори 2020 року.
Неясно, чи фігурує Теліженко у розслідуваннях у Брукліні.
В інтерв’ю в четвер Теліженко відкинув звинувачення Міністерства фінансів, заявивши, що він ніколи не зустрічався з Деркачем до того, як Артеменко організував зустріч.
"Я сказав: "Це не вдала зустріч ", - сказав Теліженко, - сказав Джуліані, додавши, що Деркач "вже був токсичним в Україні", оскільки" всі знали, що він проросійський".
Приблизно через два місяці після поїздки Деркач поїхав до Нью-Йорка і записав подкаст з Джуліані, сказав Теліженко, який додав, що згодом він надав замовний переклад для інтерв'ю.
У травні 2020 року, після того, як Байден став кандидатом у президенти від Демократичної партії, Деркач публічно опублікував перший в серії аудіозаписів приватних телефонних дзвінків між Байденом, коли він був віцепрезидентом, і Петром Порошенком, який був президентом України.
Деркач без доказів стверджував, що на записах показано, як Байден та його син Хантер вчинили корупційні дії. Пізніше Міністерство фінансів звинуватило Деркача у випуску "відредагованих аудіокасет та іншої інформації".
Проте за кілька місяців до дня виборів Трамп та його союзники використали частину матеріалів, які опублікував Деркач.
за матеріалами The NY Times