Швеція регулярно потрапляє в першу десятку країн, де проживають найщасливіші люди. Рейтинг щастя визначається за рівнем доходів, тривалістю життя, якістю освіти та медицини. Рівень соціального захисту в цій скандинавській країні традиційно є одним з найвищих у світі. Однак навіть тут є свої нюанси.
Українка Олена Мальована, що вже понад сім років живе в Стокгольмі поділилась із Фірткою власним досвідом життя у Швеції.
За словами жінки, в Стокгольмі люди живуть у своє задоволення. Стереотип «Всі так роблять, і ти маєш» не стосується шведів.
«У Швеції є повага до особистості: ми всі різні, але мусимо шануватися. Дітей теж сприймають серйозно. Немає такого, щоб їх били чи не рахувалися з ними. Але й серед моїх знайомих шведів є скептичне ставлення до емігрантів. Вони їх наче і поважають, але з позиції «ти не ображайся, але…», - каже Олена.
Що стосується медицини, то у Швеції складна система, але знову ж таки чітка та структурована. Якщо людина має загальне державне соціальне страхування, то лікування безкоштовне, оплатити варто тільки адміністративний платіж.
До лікаря тут потрапити складно: спочатку телефонуєш сімейному лікарю. Якщо він не бачить проблему, то просто випишуть рецепт на препарат. Щоб приїхала швидка медична допомога, людина має бути в надскладному стані.
«Ніхто не буде їхати на виклик, якщо навіть у людини температура 40 градусів. Навіть народжувати в лікарню швидка доставляти не буде – все своїм ходом.
До 21 тижня ніхто жінку на зберігання класти не буде – виживає сильніший. Якщо після пологів все гаразд, то через п'ять годин жінку відпускають додому", - ділиться жінка.
Більше про життя у Швеції читайте у нашому матеріалі: Переїхати у Швецію – реальність чи сім кіл пекла: власний досвід української журналістки.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!