У режимі діалогу: представники прикарпатських громад нагадали народним депутатам про проблеми місцевих бюджетів (ФОТО)

З якими проблемами стикаються сьогодні місцеві територіальні громади Прикарпаття і чого їм очікувати від  майбутнього державного бюджету.

Поспілкуватись про це сьогодні мали змогу народні депутати України та представники місцевих територіальних громад в межах засідання регіональної платформи з політичного діалогу на тему «Зміцнення фінансової спроможності громад та врахування пропозицій АМУ під час підготовки до другого читання проєкту Держбюджету на 2022 рік», яке відбувалося сьогодні на базі виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, повідомляє кореспондент Фіртки.

Проведення заходу ініціювало керівництво Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України. Участь у заході взяли народні депутати України Ігор Фріс, Олег Марусяк, Едуард Прощук, Оксана Савчук, Івано-Франківський міський голова і за сумісництвом очільник Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Руслан Марцінків, виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Юрій Стефанчук, голови місцевих територіальних громад, представники обласної влади.

Як зауважив Юрій Стефанчук, виконавчий директор регіонального відділення АМУ, проведення діалогу саме сьогодні зумовлене тією обставиною, що на цей тиждень заплановано розгляд Верховною Радою в читанні проєкту державного бюджету України на 2022 рік. При цьому далеко не всі побажання місцевих громад, озвучені через Асоціацію міст України, сьогодні враховувані у законопроєкті, а ті, що враховані, потребують підтримки депутатів. Крім того, сьогодні Уряд ініціює деякі зміни, які можуть негативно вплинути на фінансову спроможність громад і навіть ставлять під загрозу надбання децентралізації як такі. Відтак, представники громад вбачають сьогодні необхідність додатково довести до народних депутатів свої проблеми і ще раз заручитись їх підтримкою при голосуванні за головний кошторис України.

«Зважаючи на те, що на цей тиждень передбачається розгляд державного бюджету на 2022 рік та внесення уточнення у державний бюджет-2021, на даний захід передбачено винести на поверхню ті проблеми, які сьогодні є в органах місцевого самоврядування. Ми опрацювали весь бюджетний процес як асоціація і дуже добре розуміємо, що не є враховано. Зокрема, не враховані фінансування делегованих повноважень для органів місцевого самоврядування. Що ми маємо на увазі? Це є освіта в повному її обсязі і медицина. Також ми говоримо про те, що, зважаючи на ту відповідальність і ті недофінансування з боку держави, які впродовж декількох років є по місцевих бюджетах, ми передбачаємо збільшення відрахувань податку на доходи з фізичних осіб і сьогодні є порозуміння у депутатів Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України. Є загроза, що від місцевих бюджетів хочуть забрати ще ряд фінансових ресурсів, які пов’язані з продажем землі», - прокоментував подію Юрій Стефанчук.

Серед основних питань, що їх обговорили учасники зібрання – збільшення частки податку з доходів фізичних осіб, що розподіляються у місцеві бюджети, урядові ініціативи щодо внесення змін до Бюджетного та земельного кодексів, зокрема, щодо повернення невикористаної освітньої субвенції та відрахування 70% коштів податку від продажу землі в державний бюджет; зменшення коефіцієнту нормативно-грошової оцінки при нарахуванні податку на землю для Укрзалізниці тощо.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Представники органів місцевого самоврядування Прикарпаття відвідали всесвітню інноваційну виставку у Дубаї (ФОТО) 

Наступ на самоврядування та нівелювання децентралізації: голови громад Прикарпаття звернулись до парламентарів щодо змін до Бюджетного кодексу 

Громади заслуговують на довіру: в АМУ висловили зауваження щодо пропонованих Урядом змін до Бюджетного кодексу 

Відомі алгоритм дій та зразки документів щодо постачання природного газу для бюджетних установ за пільговими цінами 

Громади Прикарпаття в наступному році отримають вдвічі меншу додаткову дотацію на заклади освіти та медицини, ніж цьогоріч 

"Децентралізація сьогодні є призупиненою". В АМУ пропонують змінити механізм горизонтального бюджетного вирівнювання 

Голови прикарпатських громад: ОДА не визначає чітких пріоритетів для фінансування відновлення місцевих доріг    

В Івано-Франківську функціонує нова автостанція: що змінилося та що про це думає громадськість (ФОТО)  


29.11.2021 Сергій Білий 1063
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466