У медичних закладах, які лікують хворих на коронавірусну хворобу, перебувають 1 886 прикарпатців.
Про це повідомили під час брифінгу щодо ситуації із захворюваністю на COVID-19 в Івано-Франківській області, передає Фіртка.
Так, 130 пацієнтів перебувають у відділеннях реанімації, 33 пацієнти підключені до апаратів штучної вентиляції легень.
Відтак, зайнятість ліжок пацієнтами, хворими на коронавірус, на Прикарпатті складає 59%. З 26 лікувальних закладів дванадцять вже перевищили норму заповненості ліжок.
Йдеться про обласну клінічну інфекційну лікарню, Коломийську інфекційну лікарню, Надвірнянську центральну районну лікарню, обласний фтизіопульмонологічний центр, Галицьку лікарня, Тлумацьку лікарню, Долинську лікарню, Косівську лікарню, Верховинську лікарню, Івано-Франківський обласний перинатальний центр, Яремчанську лікарню та Городенківська центральну районну лікарню.
Зокрема, за добу 23 січня на Івано-Франківщині виявили 1 765 нових випадків захворювання, 116 прикарпатців одужали, двоє — померли внаслідок ускладнень.
Найбільше лабораторно підтверджених випадків зафіксували в Івано-Франківському та Коломийському районах, відповідно 738 та 470 нових випадків.
Від початку пандемії в області померли 3 196 хворих на коронавірусну хворобу. Зокрема, 229 — у грудні, 93 — за звітний період січня.
Проте, за словами очільниці облдержадміністрації Світлани Онищук, рівень госпіталізацій не такий великий, як фіксували під час попередніх сплесків захворюваності. Крім цього, зменшилась летальність.
Водночас збільшилася кількість випадків захворювання серед дітей. Для лікування дітей в області розгорнули 224 ліжкомісць, 133 з них — зайняті.
Відсоток зайнятості ліжкомісць серед дітей складає 54%. Так, у січні хворіли від двох до шести дітей за добу, а за останню добу — 33.
«Щоб зупинити поширення хвороби та убезпечити людей вразливих категорій та дітей від наслідків захворювання, просимо вакцинуватися та дотримуватися карантинних обмежень.
Лише в такий спосіб ми зможемо перервати ланцюг захворюваності та виробити «колективний» імунітет», — зауважила Онищук.
При цьому на Прикарпатті 31,9% мешканців отримали першу дозу вакцини проти коронавірусу, 29,2% — повністю імунізовані.
Зазначимо, що від початку вакцинальної кампанії в Івано-Франківській області провели 830 356 щеплень. 2 754 людини отримали бустерну дозу вакцини проти COVID-19, 164 прикарпатці отримали додаткову дозу.
На Івано-Франківщині функціонують дев'ять центрів масової вакцинації населення. Перелік, контакти та графік роботи пунктів та центрів, а також іншу інформацію про вакцинацію проти COVID-19 можна отримати за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті.
До слова, на Прикарпатті найбільше щеплень зробили препаратом компанії Pfizer-BioNTech. Трохи менше обирали вакцини виробництва компаній AstraZeneca та Sinovac.
Крім того, невакцинованих медиків, працівників органів місцевого самоврядування та комунальників відсторонюватимуть від роботи з 31 січня без збереження заробітної плати. Це правило не поширюватиметься на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ.
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
Нагадаємо, Івано-Франківська область відсьогодні перейшла до «червоного» рівня епідемічної небезпеки.
Відтак, в області почали діяти певні обмеження, зокрема, щодо роботи закладів харчування, освіти, торговельно-розважальних закладів, фітнес-залів, ринків.
Так, забороняється:
- робота закладів громадського харчування, окрім адресного доставлення та замовлень навинос;
- робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
- робота закладів освіти, крім дитячих садків і початкових класів шкіл;
- робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
- проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
- робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.
Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.
При цьому обмеження «червоної» зони не стосуватимуться тих людей, які мають «зелені» COVID-сертифікати, негативні ПЛР-тести або нещодавно одужали від коронавірусної хвороби.
Медики пояснюють, що стрімке зростання захворюваності обумовлене поширенням штаму «Omicron», який швидко передається та має симптоми звичайної застуди. Вірус вражає всі вікові категорії населення, зокрема і дітей.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Pfizer: вірус циркулюватиме роками, але нинішня хвиля може бути останньою з обмеженнями
COVID-19 залишає аутоантитіла, які можуть вражати здорові органи організму — дослідження
Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Рідкісна побічна реакція від вакцини Johnson & Johnson: що відомо