На Прикарпатті за добу 26 січня госпіталізували 251 хворого на коронавірусну хворобу.
Про це повідомили під час брифінгу щодо ситуації із захворюваністю на COVID-19 в Івано-Франківській області, передає Фіртка.
На противагу — за минулу добу виписали 186 прикарпатців.
Водночас 128 хворих перебувають у відділеннях реанімації, 35 пацієнтів підключені до апаратів штучної вентиляції легень.
Зокрема, за останню добу виявили 2 862 нові випадки захворювання. Найбільше лабораторно підтверджених випадків зафіксували в Івано-Франківському та Надвірнянському районах, відповідно 1 421 та 548 нових випадків.
Зауважимо, що у 26 лікувальних закладах, які надають допомогу хворим на коронавірус, розгорнули 3 382 ліжка. Зайнятість ліжок пацієнтами складає 62,9%. За січень додатково розгорнули 1 259 ліжок.
Також збільшується захворюваність на COVID-19 серед дітей. Так, за минулу добу зареєстрували 206 лабораторно підтверджених випадків серед дітей, серед них 164 школярі. Найбільша захворюваність серед дітей в Івано-Франківському та Коломийському районах.
«Маємо зростання захворюваності, яке фіксується у кожному районі. Тривожним дзвінком залишається й поширення коронавірусної хвороби серед дітей. В усіх вікових групах дітей захворюваність зросла у 2,4 раза, у школярів — у 2,8 раза, у 1,1 раза — у дітей дошкільного віку. На щастя, госпіталізація не зростає», — сказав головний державний санітарний лікар області Руслан Савчук.
Найбільша завантаженість ліжкомісць у Коломийській інфекційній лікарні, де показник складає 96%. На понад 70% завантаженість становить у Тлумацькій центральній лікарні, Калуській міській лікарні, Івано-Франківському обласному перинатальному центрі, Галицькій лікарні, обласній клінічній лікарні Івано-Франківська.
Крім того, в області майже 70% складає завантаженість дитячих ліжок. Так, на 100% завантажена Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня.
Від початку пандемії на Прикарпатті померли 3 228 хворих на коронавірусну хворобу. Зокрема, 229 — у грудні, 125 — за звітний період січня. Показник летальності в області складає 2,1%, в Україні — 2,6%.
Відтак, медики та посадовці акцентують на необхідності дотримання протиепідемічних заходів та вакцинації задля зменшення ризиків захворювання та важкого перебігу хвороби.
«Вкотре звертаємося до прикарпатців не бути байдужими до свого здоров’я, а прийти у пункти щеплення та центри вакцинації, щоб імунізуватися та убезпечити себе і свої рідних від тяжких наслідків хвороби», — сказала заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко.
Заразом в області повний курс вакцинації проти COVID-19 пройшли 29,6%. Загалом упродовж січня щепилися понад 47 тисяч прикарпатців.
Як зазначили під час наради, в Івано-Франківській області доступні три вакцини: Moderna, CoronaVac, Pfizer-BioNTech. Поки що дози вакцини компанії AstraZeneca є лише на ревакцинацію.
Додамо, що медики пояснюють, що стрімке зростання захворюваності обумовлене поширенням штаму «Omicron», який швидко передається та має симптоми звичайної застуди. Вірус вражає всі вікові категорії населення, зокрема і дітей.
У МОЗ також підкреслили, що епіцентри спалаху COVID-19 — регіони з найнижчим рівнем вакцинації.
Зокрема, у західних областях, де найменший відсоток вакцинованих осіб, спостерігається стрімке зростання кількості нових випадків COVID-19 і госпіталізацій. Івано-Франківщина лідирує за заповненістю ковідних відділень — 62,9% (2 127 осіб). Також високий рівень госпіталізацій зафіксовано в Чернівецькій, Тернопільській і Закарпатській областях.
Загалом у країні заповненість ковідних відділень становить 31,1%. Наразі госпіталізували 20 553 особи.
Нагадаємо, що невакцинованих медиків, працівників органів місцевого самоврядування та комунальників відсторонюватимуть від роботи з 31 січня без збереження заробітної плати. Це правило не поширюватиметься на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
COVID-19 залишає аутоантитіла, які можуть вражати здорові органи організму — дослідження
Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Рідкісна побічна реакція від вакцини Johnson & Johnson: що відомо