Не у всіх людей, які одужують від COVID-19, виробляються антитіла до інфекційної хвороби, яку спричиняє вірус SARS-CoV-2.
Про це свідчать результати дослідження Центрів США з контролю над захворюваннями, передає Фіртка.
Зокрема, у 36% з тих, хто перехворів на коронавірус, не виробились антитіла до цього вірусу.
Проте, після вакцинації Moderna чи Pfizer антитіла виробились у всіх вакцинованих, крім осіб з ослабленим імунітетом.
Дослідники зазначили, що ті, хто перехворів на коронавірус не мають вважати, що вони є захищеними від повторного зараження. А тому уникати вакцинації не варто.
Крім того, минулого місяця науковці Університету Рокфеллера опублікували дослідження, у якому йдеться, що у людей, які перехворіли на коронавірус, а потім вакцинувались, може вироблятись «гібридний» або «суперімунітет», який захищає від різних штамів COVID-19.
читайте також: Вакцинація від COVID-19: як довго зберігається імунітет (ІНФОГРАФІКА)
Водночас минулого тижня компанія Johnson & Johnson, виробник однодозової вакцини, заявив про 94% ефективності вакцини після дози-бустера.
Зокрема, цей показник можна порівняти з двома дозами вакцини препаратами Moderna або Pfizer. Крім того, у компанії повідомили, що за допомогою додаткової дози можна посилити імунітет проти коронавірусу.
«Наші фактичні дані та дослідження третьої фази підтверджують, що однокомпонентна вакцина Johnson & Johnson забезпечує надійний та тривалий захист від госпіталізацій, пов'язаних з COVID-19. Проте, коли вводиться бустерна вакцина, сила захисту від COVID-19 ще більше зростає», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що згідно з результатами наукової роботи вчених зі США, що були опубліковані в «Американському журналі акушерства та гінекології», вагітні жінки, які вакцинувались Pfizer/BioNTech чи Moderna, передають плоду антитіла до COVID-19.
читайте також: Прострочені вакцини від COVID-19: чи викидатимуть їх?
Водночас професорка акушерства та гінекології Вашингтонського університету, яка не брала участі у дослідженні, Лінда Еккерт зауважила, що результати показують «дуже обнадійливі рівні антитіл у пуповинній крові».
«Це ще одна причина, чому вагітним жінкам треба вакцинуватися. Ми спостерігаємо все більше захворювань у молодших немовлят, а щепитись — це вибір, яким вагітні можуть захистити своїх немовлят».
До слова, згідно з тогорічним китайським дослідженням, опублікованим в Nature Medicine, рівень антитіл у пацієнтів із COVID-19 швидко знижується. Зокрема, рівень антитіл, виявлених у пацієнтів, які виліковувалися від COVID-19, різко впав через 2-3 місяці після зараження як для симптоматичних, так і безсимптомних пацієнтів, це викликає питання про тривалість імунітету проти нового коронавірусу.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Ймовірний локдаун: що відомо про привілеї для вакцинованих від COVID-19