Символ сучасної Франції – архітектурну пам'ятку Парижа – урочисто відкрили 31 березня 1889 року
Зараз Ейфелеву вежу знають в усьому світі. Її називають символом Франції, "Залізною леді", а 126 років тому, коли конструктор Гюстав Ейфель тільки-но презентував своє творіння, її називали "гігантським незграбним скелетом", "трагічним вуличним ліхтарем", "скелетом дзвіниці". Зведена вежа збурила громадськість зухвалим рішенням своєї форми. Ейфель був жорстоко розкритикований за проект і одночасно звинувачений в спробі створення чогось артистичного і нехудожнього. Нині Ейфелева вежа стала найвідвідуванішою і найфотографованішою туристичною пам'яткою світу.
Щороку популярний туристичний об'єкт приймає понад 6 мільйонів відвідувачів, однак спочатку вежа була побудована як тимчасова споруда, яка виконувала роль вхідної арки паризької Всесвітньої виставки 1889 року. Вежу планували розібрати через деякий час після завершення виставки, але завдяки уже встановленим там радіоантенам, це рішення було скасоване.
Висота вежі разом з новою антеною становить 324 метри. Одразу після встановлення вона була 312 метрів. Ейфелева вежа має три поверхи. На вежу ведуть сходи (1792 східці) і ліфти. Коливання вежі під час буревію не перевищують 15 см.
На першій платформі були зведені зали ресторану; на другій платформі поміщалися резервуари з машинним маслом для гідравлічної підйомної машини (ліфта) і ресторан у скляній галереї. На третій платформі розміщувалися астрономічна та метеорологічна обсерваторії та фізичний кабінет. Світло маяка було видно на відстані 10 км.
Вежа неодноразово змінювала колір: від жовтого до червоно-коричневого. Останні десятиліття Ейфелева вежа незмінно фарбується у так званий "Коричневий-Ейфелевий" колір — офіційно запатентований, близький до природного відтінку бронзи.
Французький письменник Гі де Мопассан не любив Ейфелеву вежу. Тим не менш, він часто обідав у ресторані, що там розташувався. Коли ж письменника запитали, чому він постійно їсть тут, Мопассан відповів: "Це єдине місце в Парижі, звідки її не видно".