У Новій Зеландії розробляють коктейлі для корів, щоб досягти "чистого нуля" викидів метану

Нова Зеландія намагається зменшити викиди метану, які є більш потужними, ніж діоксид вуглецю, коли йдеться про підвищення тепла в атмосфері.

На відміну від більшості розвинених економік, Нова Зеландія сильно залежить від сільського господарства, особливо від розведення корів та овець.

Корови в Новій Зеландії отримують коктейль, який зазвичай асоціюється з хіпстерами в Нью-Йорку чи Лондоні.

Фірмовий Kowbucha - названий за аналогом популярного ферментованого напою kombucha, тестується одним з найбільших виробників молочної продукції у світі, Fonterra Cooperative Group Ltd., щоб перевірити, чи зможе він зменшити кількість метану, який викидають 4,9 млн корів у країні.

На додаток - це остання спроба фермерів країни вирішити дедалі актуальнішу проблему викидів худоби, оскільки вона зобов’язується стати "чистою" щодо вуглецю.

На відміну від більшості розвинених економік, Нова Зеландія сильно залежить від сільського господарства, особливо від розведення корів та овець, тому, хоча інші зосереджуються на скороченні вуглекислого газу, у неї набагато більша проблема з газами, що утворюються в шлунках тварин.

Fonterra має культури, які фермери ківі збирали з 1920-х років для виготовлення сирів та йогуртів, і зараз випробовує, які з них можуть зменшити кількість метанових викидів корів під час перетравлення трави та кормів.

"Ферментація, яку виробляють ці культури, може мати досить драматичний вплив на травлення не тільки у людей, але й у тварин", - говорить Джеремі Хілл, головний вчений кооперативу. Kowbucha є одним із можливих кандидатів у молочну кооперацію, яка також розглядає інші варіанти, включаючи морські водорості.

Технологія все ще перебуває на початковій стадії досліджень, і, як і інші потенційні розв'язання проблеми великої рогатої худоби, стикаються з питаннями щодо того, як її використовувати на пасовищах, де корови проводять більшу частину днів, і чи зможуть це забезпечити фермери. Але для Нової Зеландії це критично важливо, якщо країна повинна досягти нульового значення щодо шкідливих викидів.

Метан, утворений з вуглецю та водню, є в 56 разів потужнішим, ніж CO2, щодо глобального потепління, якщо вимірювати його протягом 20 років.

Міжурядова група з питань зміни клімату, яку підтримує Організація Об’єднаних Націй, підрахувала, що для обмеження глобального потепління до 1,5 °C, як можна дешевше, до 2030 року необхідно глобальне зниження метану до 40–45%.

На додаток, оскільки метан залишається в атмосфері лише десять років, зменшення його викидів може забезпечити відносно швидкий виграш у порівнянні з CO2, який триває століттями.

"Якщо ви не займаєтесь сільським господарством, ви ніколи не дійдете до цих цілей із низьким рівнем потепління", - сказав Дрю Шінделл, головний автор майбутньої наукової роботи ООН з метану.

Глобальна оцінка метану, яка має бути опублікована наступного тижня, показує, що обмеження викидів метану, спричинених людиною, на цілих 45% до 2030 року дозволить уникнути майже 0,3 °C глобального потепління до 2040-х років, запобігаючи понад чверть мільйона передчасних смертей.

Але наука, яка стоїть за зменшенням травних газів корів, набагато складніша, ніж стримування інших викидів метану, таких як спалювання на родовищах нафти та газу або витік зі звалищ.

Корови та інші жуйні використовують мікроби в шлунку, щоб розщепити жорсткі волокна, які людина не може перетравити. Щоб стримувати метан, який вони виробляють, в результаті потрібно змінити біологію та фізіологію тварин.

Це одна з причин, чому фермери Нової Зеландії не збираються пропонувати свою частку в уникненні катастрофічних змін клімату, на думку незалежної національної комісії з питань зміни клімату.


Доїння

Нова Зеландія не досягає своїх цілей щодо скорочення викидів метану.

Деякі з найбільших забруднювачів у світі пообіцяли зменшити викиди парникових газів у найближчі десятиліття, включаючи Китай, Південну Корею та Європейський Союз.

Нова Зеландія - одна з небагатьох країн, котра має на меті нульовий показник метану, це закріплено законодавством та під наглядом прем’єр-міністра Джасінди Ардерн серед кліматичних активістів на міжнародному рівні.

Прем'єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн виступає під час читання Закону про нульовий вуглець у парламенті в листопаді 2019 року.
Фотограф: Хаген Хопкінс / Getty Images


Але в Законі про нульовий вуглець Нової Зеландії є прогалини. Метан, який становить понад 40% викидів парникових газів у країні, звільняється. Натомість уряд встановив слабку мету знизити метан на 25% - 47% до 2050 року у порівнянні з рівнем 2017 року.

А сільськогосподарська галузь звільнена від системи торгівлі викидами - головного урядового інструменту скорочення парникових газів.

"Це фокус. Уряд викреслив біогенний метан", - говорить Рассел Норман, виконавчий директор Грінпіс Нової Зеландії та колишній співголова Партії зелених.

Справжнє зобов'язання "в нуль" включатиме метан у загальних викидах, за словами Ани Чапман, аналітика дослідницької групи Climate Analytics.

Але дотримання амбіційних кліматичних цілей виявилося важким для уряду прем'єр-міністра Джасінди Ардерн в умовах могутнього аграрного лобі країни.

Коли її обрали наймолодшою ​​жінкою-прем'єр-міністром Нової Зеландії у 2017 році, вона сформувала уряд за підтримки Партії зелених на передвиборчих обіцянках змусити фермерів платити за своє забруднення, залучаючи молочну галузь до десятилітньої системи торгівлі викидами в країні.


Слід ферми

Країна ще більше покладається на сільське господарство, коли пандемія придушила її туристичну галузь, Ардерн уклала угоду з сільськогосподарською галуззю, що ще більше затримує її вступ до СТВ.

Натомість уряд дозволив сектору розробити власні способи вимірювання та оцінки викидів на фермах. Він перевірить прогрес у 2022 році і, якщо це буде недостатнім, може залучити сільське господарство до системи ETS до 2025 року.

Уряд Нової Зеландії не відповів на запит про коментарі. Ця загроза тисне на таких постачальників, як Fonterra, щоб знайти рішення.

Окрім Kowbucha, Fonterra працює з червоними морськими водоростями над придушенням мікробів, співпрацює з голландською харчовою компанією Royal DSM NV, щоб пришвидшити впровадження Bovaer, синтетичної добавки до корму, яка, як було показано, зменшує викиди метану приблизно на 30%.

Компанія, яка має щорічний бюджет на дослідження в розмірі 100 мільйонів новозеландських доларів (72 мільйони доларів), також працювала над розробкою «розумних для клімату» корів, шлунок яких виділяє менше метану.

Але виведення порід корів, сприятливих для клімату, займає роки, і розробка препарату є "дуже складною", говорить Хілл.

Морськими водоростями, які викликали великий інтерес в останні роки, важко годувати поголів'я, що годується на пасовищах, їм не подобається смак, і у нього можливі проблеми з безпекою щодо таких речовин, як бромоформ, отруйна хімічна речовина, що міститься у невеликих кількостях в океанських рослинах.

Навіть перспективна добавка DSM до кормів, яка пройшла кілька випробувань та експертних оглядів, стикається з регулятивним очікуванням та питаннями щодо доступності.

Проте молочні компанії перебувають під посиленим тиском споживачів з метою зменшення вуглецевого сліду худоби, за словами Дана Блауштейна-Рейто, директора з питань продовольства та сільського господарства в організації екологічних досліджень Breakthrough Institute, який каже, що зменшення викидів метану від худоби є критичним для декарбонізації сільського господарства.

Виробництво більш екологічно чистих продуктів може дозволити їм пропонувати продукцію з вищою ціною і може допомогти відбити конкуренцію від зростаючої кількості альтернатив, таких як вівсяне молоко, веганські гамбургери та інші рослинні альтернативи.

У разі успіху зусилля Нової Зеландії можуть стати випробувальним прикладом для світової тваринницької галузі, особливо таких країн, як Ірландія та Бразилія, які покладаються на жуйних тварин для частки експорту. Але CCC заявляє, що на розроблені технології не можна розраховувати для досягнення проміжної мети.

"Перемога для технологій виробництва молочної продукції була трохи за горизонтом протягом останніх 12 років, - говорить Гаррі Кларк, комісар CCC. "Це ще у майбутньому".

за матеріалами Вloomberg


28.04.2021 1140
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2865
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3497
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3877

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

504
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

965
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3939 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471