У місії NASA DART візьме участь український бізнесмен Максим Поляков

У місії NASA із захисту Землі від космічних астероїдів візьме участь українець Макс Поляков

Наприкінці листопада 2021 року NASA запустила місію Double Asteroid Redirection Test (скорочено DART), основне завдання якої – захист Землі від космічних астероїдів. У ній бере участь компанія українця Макса Полякова — Dragonfly Aerospace, яка входить до його холдингу Noosphere. Вона повинна розробити для місії камеру, яка збиратиме дані на земній орбіті.

Яку роль у місії NASA грає Максим Поляков та його компанія

Поки що на Землю падали лише невеликі астероїди, які не завдавали істотної шкоди людям. Але бувають і винятки, наприклад, Тунгуський або Челябінський метеорити, що викликали потужні вибухи. Щоб уникнути таких ситуацій в майбутньому, NASA розробляє спеціальну систему. Її головна мета - зміна орбіти небесних тіл для того, щоб вони пройшли повз Землю.

В рамках програми DART 24 листопада 2021 з бази ВПС США Ванденберг у Каліфорнії на ракеті SpaceX запущений супутник. У вересні-жовтні 2022 року він повинен зіткнутися з астероїдом, що наближається до планети, і тим самим змінити його орбіту. Проте провести таке пробне зіткнення мало — треба ще зрозуміти, які наслідки воно матиме і чи взагалі зможе принести якусь користь.

Спостерігати за подіями планується за допомогою спеціального обладнання, зокрема закріплених на італійському супутнику CubeSat камер. Усього їх буде дві, і одна з них – Gecko, розроблена південноафриканською компанією Dragonfly Aerospace. Ця організація входить до холдингу Noosphere, який започаткував український бізнесмен Максим Поляков.

«Наші камери зарекомендували себе як надійне та технологічне рішення, — розповідає директор компанії Брайан Дін. — Вибір нашої розробки для такої важливої ​​місії NASA лише підтверджує її якість та відмінні технічні характеристики. Це гордість для нас бути причетними до такого проекту».

Про космічну камеру Gecko

Gecko є компактною камерою, яка робить кольорові знімки, стійка до несприятливих впливів і здатна працювати у відкритому космосі. Але сам по собі пристрій функціонувати не може - він призначений для інтеграції в іншу техніку (наприклад, супутник). Зроблені Gecko фотографії відразу передаються в центр управління, при цьому зберігаючись і в пам'яті девайса об'ємом 128 Гб. Камера дуже компактна - її вага становить всього 400 г.

Живиться пристрій від струму напругою 5 В та потужністю від 2,5 до 4,5 Вт, тобто йому вистачить 3 батарейок формату АА. При цьому смуга огляду – цілих 80 на 500 км.

Єдиний нюанс камери - вона не може працювати за дуже низьких космічних температур, так що її доведеться підігрівати. Але з цим проблем не повинно бути - пристрій необхідно зігріти всього до 0 градусів Цельсія. За таких умов воно зможе стабільно працювати. А нестабільно - навіть за зовнішньої температури до -20.


Що відомо про компанію Dragonfly Aerospace

Dragonfly Aerospace - це невеликий південноафриканський стартап, в який інвестував Макс Поляков. Головна мета компанії – створення компактних технологічних рішень для космічних досліджень. Поки що вона розробляє лише оптичні супутники, але зупинятись на цьому не збирається. Планується налагодити виробництво мікросупутників вагою від 100 до 300 кг. Dragonfly Aerospace розташована в Кейптауні та має свої виробничі потужності, де й виготовляє космічні камери власної розробки. Наразі на рахунку компанії вже дев'ять проєктів під егідою NASA. Усе це супутники вагою від 64 до 400 кг, 7 з них успішно виведено на земну орбіту і вирішили поставлені перед ними завдання.

Хто такий Макс Поляков і як він став працювати у галузі космічних технологій

Поляков Максим Валерійович народився у Запоріжжі у сім'ї інженерів «Хартрона», тому його з дитинства приваблював космос. Після закінчення університету Максим Поляков вирішив зайнятися бізнесом та запустив кілька успішних IT-проєктів, які згодом продав. На вторговані гроші бізнесмен перебрався до США та заснував там у 2014 році стартап Noosphere Ventures, який і став втіленням його мрії про космос.

Космічна діяльність розпочалася з дослідження з розпізнавання фотографій із супутників. Трохи пізніше він купив і відродив збанкрутілу компанію Firefly Aerospace, що займалася розробкою ракет-носіїв. А ще за кілька років була створена Dragonfly Aerospace, яка створює обладнання для орбітальних супутників.

Компанії, що входять до Noosphere Ventures, запустили кілька перспективних проєктів. Один із них — розробка ракети-носія Alpha для космічних місій NASA. Також вони займаються створенням робота-місяцехода, який повинен брати участь у висадці на земний супутник.


24.12.2021 6251
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

917
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1903
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2771
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3398
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3636
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6794 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3824

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5635

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6743 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7592
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2422
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4688
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5081
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

442
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

909
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1778
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3362
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

885
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1746
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3657
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3843 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5410