Цими днями у Львові, у приватному видавництві Тараса Сороки побачила світ цікава й унікальна книжка, а вірніше історико-краєзнавчий нарис Почесного громадянина Делятина Петра Дедерчука «Криївка над Прутом».
Її автор не літератор, не журналіст. Здобувши фах лісівника, ставши майстром лісу, Петро Дедерчук не тільки дбав про нові лісові культури, але й досліджував події українського збройного підпілля на гірських теренах Карпат, пише Фіртка з посиланням на ЗК.
Впродовж багатьох років він зустрічався з колишніми учасниками ОУН, їхніми родинами, дітьми. Якось під час зустрічі з Юрієм Боберським – кандидатом сільськогосподарських наук, першим демократично обраним головою Яремчанської міської ради (1991-1994 рр.), етнологом, старшим науковим співробітником Карпатського національного природного парку – великий мрійник Петро Васильович Дедерчук розповів йому про своє бажання написати книжку про героїчну діяльність підпільників Делятина і навколишніх сіл.
Науковець гаряче підтримав ініціативу працьовитого лісівника. Він вирішив зробити свій внесок у справу вшанування пам’яті колишніх краян, які в різні роки віддали своє життя в боротьбі з ворогами. У горах він знаходив і впорядковував занедбані могили українських вояків, власноруч зводив пам’ятники, поповнював сторінки мартирологів скорботи новими іменами, встановлював хрести.
Швидко реалізувати задумане майстрові лісу перешкодила хвороба – інсульт. І все ж, незважаючи на важку недугу, за активної допомоги відомого в Україні знавця і популяризатора філателії Олександра Жарівського та журналіста Романа Флиса, патріот-краєзнавець зумів запропонувати читачам книгу «Криївка над Прутом».
У моїй голові, зазначив у своїй книзі Петро Дедерчук, постійно нуртувала думка:
«А що я залишу після себе людям, дітям, онукам і всім, хто не є байдужим до нашої локальної історії і природи взагалі? Багатства, чим так тепер хизуються скоробагатьки, я не нажив, та й багатство минеться, а книжка залишиться назавжди».