У Києві 23 червня починається 10-й міжнародний фестиваль «Книжковий арсенал».
Як повідомляли організатори, ключовою подією відкриття стане церемонія оголошення переможців конкурсу «Найкращий книжковий дизайн», інформує Фіртка з посиланням на radiosvoboda.
«Продовжить відкриття презентація книжки «Велика президентка маленької країни. Історія Далі Грибаускайте» за участі авторки Дайви Ульбінайте, а також самої героїні – президентки Литви Далі Грибаускайте», – мовиться у повідомленні.
Організатори нагадали, що квитки на фестиваль продаються онлайн послотово. Таким чином відвідувачі матимуть змогу увійти лише в окремий часовий проміжок окремого дня.
«Перебувати на «Книжковому Арсеналі» можна без обмеження часу», – зазначили у пресслужбі фестивалю.
«Книжковий арсенал» триватиме до 27 червня.
Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» заснований і проводиться «Мистецьким арсеналом» з 2011 року. Щороку він збирає понад 100 іноземних гостей, більш як 200 видавців та культурних інституцій, понад 55 тисяч відвідувачів.
Минулого року фестиваль не проводили через пандемію.
Як повідомляють організатори, темою 10-го фестивалю є ОПТИМІСТИ СКЕПТИКИ. Куратор — Ростислав Семків, літературознавець, перекладач, автор, доцент Національного університету «Києво-Могилянської академії».
Програма 10-го Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» складається з офлайн та онлайн літературної програми, Програми для дітей та підлітків, спеціальної кураторської програми книжкового дизайну, музичних та інших тематичних програм. також планує представити спеціальну письменницьку програму «Вголос. Про себе» від українського поета, прозаїка, перекладача, громадського активіста Сергія Жадана. У програмі фестивалю на 2021 рік — відомі українські автори: Тарас Прохасько, Юрій Іздрик, Катерина Бабкіна, Юрій та Софія Андрухович, Іван Малкович, Оксана Забужко, Ірина Цілик та багато інших.
«Література на експорт» У рамках фестивалю буде проведена професійна онлайн-програма для видавців та літературних агентів, організована Книжковим Арсеналом, Домом Європи, за підтримки Креативної Європи. Основна мета цієї програми — стимулювати переклади українських книг за кордоном та посилити компетенцію українських видавців щодо продажу прав за кордоном.
Проєкт Book Pitch започатковано у 2020, спільно з Одеським міжнародним кінофестивалем. Він спрямований на пошук сучасних українських книг, які мають потенціал для адаптації як художні фільми. Переможці отримують призи від Book Arsenal та OIFF, а також можливість представити свої роботи перед найкращими українськими продюсерами та режисерами.
Шостий конкурс «Найкращий книжковий дизайн» організовуємо спільно з Goethe-Institut в Україні за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та фонду «Buchkunst».