У Калуші відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На засіданні обговорили пожежу, яка трапилася напередодні в цеху виробництва хлорвінілу на ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ».
Як повідомив начальник управління промислової безпеки, охорони праці та екології ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Роман Бумбу, на підприємстві відбулося займання печі піролізу при виконанні робіт з підготовки до регенерації, інформує Фіртка з посиланням на Вікна.
А саме: сировина з трубопроводу потрапила у ще гарячу піч і зайнялася. Які конкретно хімічні речовини горіли та яким був їхній обсяг, представник підприємства не повідомив.
За словами Романа Бумбу, пожежу швидко ліквідували. А лабораторний контроль атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони підприємства показав відсутність перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин. Тож, небезпеки для довкілля і людей немає і ситуація перебувала під контролем.
За словами Романа Бумбу, на місці пожежі проведено технічне обстеження та визначено обсяг необхідних ремонтних робіт. Підприємство працює у звичному режимі.
Начальник Калуського міськрайонного відділу управління державної служби надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Василь Микитин повідомив: повідомлення про пожежу надійшло о 14.40. О 15.30 її локалізували, а о 15.36 — ліквідували. До гасіння пожежі на ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» залучали 19 одиниць техніки та 63 осіб особового складу. Площа пожежі — близько 45 м2. Постраждалих немає.
А начальник Калуської міськрайонної філії ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Богдан Пеленичка поінформував, що після повідомлення про пожежу на місце одразу виїхали фахівці та відібрали проби атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони підприємства та у житловій зоні Калуша і села Мостище. На вечір 15 січня проби досліджено, результат – перевищення граничнодопустимих концентрацій забруднюючих речовин, зокрема хлоровмісних, не виявлено.
Комісія доручила керівництву ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» вжити невідкладних заходів щодо ліквідації наслідків даної пожежі, проінформувати про причини її виникнення та розробити план заходів з метою недопущення подібних ситуацій в майбутньому. А у разі виникнення будь-яких аварійних ситуацій негайно інформувати міську владу.
Довідково:
"Карпатнафтохім" виробляє етилен, поліетилен, вінілхлорид, каустичну соду, хлор і суспензійний ПВХ.
Завод був зупинений у вересні 2012 року у зв'язку з несприятливою ситуацією на ринку нафтохімічної продукції.
У лютому 2017 року НК "Лукойл" заявив про продаж контрольного пакета "Карпатнафтохіму". 100% ТОВ належить Karpaty Chemical B.V. (Нідерланди). У 2017 виробництво відновили.
Нагадаємо, у масштабну пожежу у 2019 на заводі "Карпатнафтохіму" гасили майже сотня рятувальників, спецтехніка та авіація.
Тоді на виробництві поліолефіну загорілося пальне.
Читайте також: