Івано-Франківською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби встановлено сказ лисиці на території мисливського угіддя урочища «Батин» Рожнятівської ТГ Калуського району Івано-Франківської області.
Про це інформують у Держпродспоживслужбі області, передає Фіртка.
Захворювання виявлено за результатами лабораторного дослідження методом люмінесцентної мікроскопії (звіт про результати дослідження патологічного матеріалу від 27.01.2022 р. № 000109 п.м./22).
Також, за результатом дослідження патологічного матеріалу Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби від 28.01.2022 р. № 000140 п.м./22 встановлено сказ лисиці на території мисливських угідь Переріслянської ТГ Надвірнянського району Івано-Франківської області.
З метою координації дій з ліквідації захворювання проведено засідання Державних надзвичайних протиепізоотичної комісій, рішенням яких затверджено план заходів з ліквідації сказу, визначено неблагополучні територією мисливських угідь, накладено карантинні обмеження та розпочато заходи з ліквідації сказу.
В осередках захворювання вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до наявної інструкції.
Довідково:
Сказ – особливо небезпечне захворювання тварин та людей. Джерелом інфекції є хворі дикі тварини: лиси, вовки, шакали, єнотовидні собаки, борсуки, їжаки, а також летючі миші, велика та дрібна худоба. На території Дніпропетровської області джерелом інфекції є переважно лисиці, а ланкою передачі – собаки та коти, яким не проводилось щеплення.
Вірус сказу міститься у слині хворої тварини. Ураження людини відбувається при укусах, заслинені, травмуванні і подряпинах, нанесених інфікованими тваринами. Від моменту зараження людини до перших проявів хвороби може проходити від 1 до 3 місяців, проте за медичною допомогою необхідно звертатися негайно, щоб за наявності відповідних показань встигнути запобігти захворюванню.
Ознаками хвороби у людини є симптоми тривоги, депресії, безсоння, підвищеної дратівливості. Надалі з’являється панічна боязнь всього, що пов’язано з водою, при прогресуванні захворювання виникають порушення ковтання, тяжкі судоми, параліч дихання. На жаль, якщо за медичною допомогою звертаються на стадії проявів хвороби, врятувати людину практично неможливо. Сучасна медицина поки що не має ефективних методів лікування сказу, його можна тільки попередити шляхом вчасно введених антирабічних імуноглобуліна та (чи) вакцин.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
На Коломийщині запровадили карантин через скажену лисицю
Одне із сіл неподалік Івано-Франківська закрили на карантин через виявлений сказ у домашньої тварини