У Калуській поліклініці з'явився новий медичний апарат

У сучасному світі ми все частіше зіштовхуємося із захворюваннями ендокринної системи. Через необізнаність, страх та неправильний спосіб життя люди не поспішають відвідати лікаря-ендокринолога, таким чином лише погіршуючи ситуацію.
Про це інформують Вікна, передає Фіртка.

Лікар-ендокринолог Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Степанія Варунків розповіла про найпопулярніші хвороби ендокринної системи, інсулінотерапію та нове обладнання,  яке дозволяє виявити щільність кісткової тканини, інформують "Вікна".

Однією із найпоширеніших хвороб ендокринної системи є цукровий діабет. Симптомами захворювання є сухість у роті, спрага, різке схуднення, перепади артеріального тиску, часте сечовипускання, особливо в нічний час. Доволі часто пацієнти не звертають уваги на такі симптоми, які є по суті тривожним сигналом, яким нехтують. Зокрема часте сечовипускання люди розуміють як наслідок вживання препаратів від тиску. А влітку пиття води сприймають як звичну справу, розповіла Степанія Варунків в інтерв'ю ТРК "Незалежність".

За її словами, є певні критерії, за якими лікарі визначають, чи є в пацієнта цукровий діабет чи немає. Серед них рівень глюкози до і після їжі та рівень глікованого гемоглобіну. Дані обстеження можна пройти безкоштовно за направленням лікаря-ендокринолога в Калуському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги.

Як наголосила лікар-ендокринолог цьогоріч з 1 жовтня змінилася система забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет.

"Раніше люди приходили, лікарі видруковували бланк, ставили підпис, печатку і пацієнти йшли в аптеку і отримували інсулін за державною субвенцією. Зазвичай під кінець року коштів не вистачало. Ми всі боролися з цим, просили фінансування у місцевої влади. .Зараз у світлі реформи НСЗУ взяло на себе відповідальність оплачувати  інсулін для пацієнтів, які отримують інсулінотерапію. Тепер  пацієнт звертається до ендокринолога, ми йому створюємо  електронний рецепт «Доступні ліки» і з цим повідомленням люди  ідуть в аптеку і отримують інсулін. Це зручно, адже можна отримувати ту дозу, яку людині потрібно, не доплачуючи додатково. Є випадки з мінімальною доплатою 15% за певні види інсуліну або його форми", — розповіла Степанія Варунків.

Не обійшли і хвороби щитоподібної залози, що особливо актуальні на заході Україні, адже це ендемічний регіон. Серед поширених  захворювань лікарка назвала онкологію щитовидки, гіпотрелоз, гупотериоз та інші. Йод Степанія Варунків назвала важливим елементом, який впливає на розвиток когнітивних функцій — пам'яті, уваги, інтелекту, тощо.

"Якщо ми хочемо інтелектуальне, мудре і освічене суспільство, то йодна профілактика повинна здійснюватися активно", — зазначила ендокринолог.

До речі, з 1 жовтня аналізи на обстеження щитовидки стали безкоштовними за направленням лікаря, хоча раніше були дороговартісними.

Степанія Варунків розповіла і про те, що нещодавно у Калуському центрі первинної медико-санітарної допомоги з'явилося нове обладнання — денситометр, який дозволяє побачити щільність кісткової тканини та виявити рівень кальцію в організмі. Пацієнт лягає, а під його ноги ставиться коробка, яка визначає щільність хребців та балок у кісткові тканині. Раніше такого апарату в Калуші не було, тому пацієнтів відправляли на обстеження до Івано-Франківська.


Pfizer: пігулка Paxlovid на 89% знижує ризик смерті та госпіталізації через COVID-19


12.12.2021 Іван Муканик 901
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

950
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1956
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2826
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3461
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6847 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3855

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6803 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7626
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2460
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4728
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5115
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

944
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1814
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3398
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1787
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3694
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3906 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5451