У рамках відкриття першого вільного простору в Калуші відбулася БУР-толока від волонтерської організації «Будуємо Україну Разом».
До заходу долучилася активна молодь, яка вирішила допомогти в облаштуванні майбутнього першого простору міста та цікаво провести вільний час. Це молоді люди не тільки з Калуша, але й з Івано-Франківська та Борислава, інформує Фіртка з посиланням на Вікна.
Волонтери вирішили зробити осередок креативу, навчати людей саморозвитку, критичному мисленню і самоосвіті
Будуємо Україну Разом — це волонтерська програма, яка через спільну працю, подорожі та неформальну освіту об’єднує українську молодь у мережу активних громадян. БУР виник як волонтерська акція Львівської освітньої фундації, що мала на меті відновити будинки, знищені внаслідок війни на сході України. Проте з часом акція перетворилася на рух, що формує нову генерацію відповідальних українців, які творять зміни.
За словами головної організаторки відкриття "Вільного простору "Пошта" Вікторії Перейми, творчий осередок вирішили відкрити для того, щоб допомогти молодим калушанам розвиватися і цікаво проводити час.
"Ми вирішили відкрити цей простір, бо коли я не приїду до Калуша, то постійно чую, що тут немає куди піти, тут сумно, сіро і немає нічого цікавого. Ми вирішили зробити осередок креативу, навчати людей саморозвитку, критичному мисленню і самоосвіті".
Для того, щоб облаштувати простір, доклали багато зусиль волонтери. Частково фінансово допоміг один із калуських підприємців та організація «БУР».
Вільний простір буде працювати у двох напрямках: змістовне дозвілля і неформальна освіта. У майбутньому тут планують проводити концерти, кінопокази, майстер-класи, клуб настільних ігор, курси з акторської майстерності, гаражні розпродажі, чайні церемонії. Проте зараз волонтери активно готуються до відкриття: миють підлогу, фарбують вікна, кріплять плінтус, тощо.
Калуський виконавець (проєкт Whatislove) Владислав Німак теж є одним з ініціаторів відкриття Вільного простору. Каже, що тішить те, що осередок вже психологічно перейшов бар'єр, коли в приміщенні проводилися нескінченні ремонти, а зараз залишилися останні штрихи. Наразі основне завдання — яскраве відкриття і незабутні враження, каже Владислав.
"Нам важливо класно провести захід, бо ми до нього серйозно готуємося. Я останні тижні активно домовляюся, щоб одна музична група виступила на відкритті. І ми багато всього орендуємо. Має бути круто".
Попри позитивні очікування ініціатори відкриття вільного простору мають проблеми з технікою. Також не вистачає робочих рук, каже Вікторія Перейма.
"Техніки не вистачає. Зараз дуже потрібен роутер, проєктор, стільці. Це поки що найнеобхідніше, що нам потрібно".
Головні цінності "Вільного простору "Пошта" — екологічність, повага і креатив, каже Вікторія Перейма.
- Екологічність — ми сортуємо сміття і будемо вчити всіх цього.
- Повага — ми раді всім, незалежно від віку, раси, гендеру та інших особливостей.
- Креатив — максимальний пошук і реалізація ідей. А взагалі ми цінуємо все, що творче і прекрасне. Тому надіємося, що наш Вільний простір буде цікавим осередком, який змінить думку про те, що Калуш нецікаве місто.
Волонтерка Ольга Ковальчук залюбки долучилася до прибирання. Каже, що у провінційних містечках важливо відкривати такі простори.
"Я є у команді осередку, у соцмережі я дізналася зразу про подію, заповнила анкету. Думала може потім не буде місць. Я вважаю, що дуже важливо організовувати і відкривати громадські простори, бо це розширює межі простору, світогляду. А люди мають можливість зустрітися, познайомитися, відкрити для себе нові можливості і пізнати щось нове".