Ситуацію в закладах охорони здоров’я Калуської громади обговорили вчора, 9 квітня, на оперативній нараді у міськвиконкомі.
Зокрема, заступниця Калуського міського голови Наталія Кінаш поінформувала про динаміку виявлення нових випадків коронавірусного захворювання, передає Фіртка з посиланням на "Вікна".
Вона є позитивною — три останні тижні захворюваність зменшується: на 24 березня — 173 нові випадки, на 31 березня — 147, на 7 квітня — 110 нових випадків за попередній тиждень. За словами Наталії Кінаш, з 201 померлого на Калущині від початку пандемії, 105 — чоловіків і 96 — жінок. 132 померлих є мешканцями міста Калуша, 69 — сіл колишнього Калуського району. Найбільше померлих — 135 — віком понад 60 років (69 людей померли у віці 71-80 років, 66 – у віці 61-70 років).
Медичний директор Калуської ЦРЛ Валерія Паляниця відзначив зменшення кількості хворих у стаціонарі — на 9 квітня у цьому медичному закладі є 157 хворих з коронавірусом та з підозрою (на 2 квітня їх було 186). За його словами, штами коронавірусу, які циркулюють зараз, є більш агресивними і дають важчий перебіг захворювання, відсоток летальності є високим. На 9 квітня на лікарняному у зв’язку з коронавірусною хворобою перебуває 15 медичних працівників Калуської ЦРЛ. У Калуській міській лікарні, як повідомив її керівник Микола Гудим є 65 хворих з пневмоніями, з них 12 — на кисні.
Головний лікар Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин повідомив, що у поліклініку зараз звертається менше людей. Проте показник виявлення випадків інфікування COVID-19 за результатами експрес-тестів та ПЛР-тестів тримається на рівні 25-40% від проведених тестувань (за чотири дні тижня було зроблено 302 швидкі тести, 70 результатів підтвердили COVID-19).
«Передихнути можна, розслаблятися не варто», — прокоментував поточний стан справ Михайло Гаврилишин.
За його словами, останнім часом різко зменшується кількість людей, які звертаються для вакцинації — на день щеплення роблять 20-30 людям (з 15 березня станом на минулу п’ятницю, 2 квітня у нас вакцинувалися 1460 осіб – це в середньому близько сотні людей в один робочий день). На думку Михайла Гаврилишина, люди чекають на іншу, кращу вакцину. Керівник поліклініки переконаний — до щеплення вакциною Pfizer треба вже готуватися. Для цього потрібне холодильне обладнання, яке купують за кордоном під замовлення. Ціна питання для Калуської громади — близько 760 тис. гривень. За словами Михайла Гаврилишина, є підприємства, які готові допомоги громаді купити таке обладнання і забезпечити медичні установи, також міський центр вже звернувся до народного депутата.
«Без цього ми не зможемо претендувати на РНК-вакцини. Повинні діяти на випередження. Це обладнання буде функціонувати роками» — пояснив доцільність купівлі холодильного обладнання Михайло Гаврилишин.
Цього тижня з’явилося повідомлення, що Україна уклала договір з американською фармацевтичною корпорацією Pfizer на постачання 10 мільйонів доз вакцини проти COVID-19. Вакцина Pfizer використовує синтетичну інформаційну РНК для активації імунної системи проти вірусу, її необхідно зберігати при температурі не вище мінус 70 градусів за Цельсієм.
Нагадаємо, USAID надасть Україні холодильники для перевезення вакцини Pfizer.
Варто додати, що у Франківську формують списки охочих вакцинуватися проти COVID-19 залишковими дозами.
До слова, очільник Івано-Франківська вакцинувався від COVID-19.
Також у мобільному госпіталі вакцинувався голова Івано-Франківської ОДА та головний санлікар області.
Крім того, в Івано-Франківську від COVID-19 вакцинувались майже 600 медпрацівників.
Варто наголосити, процес вакцинації в Івано-Франківській області розпочали 25 лютого.
Загалом область отримала 22 тисячі доз вакцини. Її вистачить, щоб провакцинувати 11 тисяч осіб.
Відомо, що першочергово вакцинуватимуть медиків з мобільних бригад. Потім медиків, які працюють у лікарнях із пацієнтами, хворими на COVID-19, а також працівників та мешканців закладів із догляду за літніми людьми.
Першою на Прикарпатті дозу вакцини отримала лікарка із міста Надвірна, завідувачка відділення невідкладної екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Леся Возняк.
Нагадаємо, черкаський лікар-реаніматолог Євген Горенко став першим українцем, який отримав щеплення від COVID-19.
Читайте також:
В Україні зареєстрували китайську вакцину від коронавірусу Sinovak
Степанов: Мене не влаштовують темпи вакцинації, я ставив інше завдання
Мінцифри: У чергу на вакцинацію за день записалися 45 тисяч українців
У франківській лікарні розпочався перший етап вакцинації медиків (ФОТО)
Головний лікар та медики обласної дитячої клінічної лікарні вакцинувались від COVID-19 (ВІДЕО)
Вважати вакцину AstraZeneca індійською - помилка: пояснення кандидатки медичних наук