На офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили проєкт регуляторного акту – рішення виконавчого комітету Калуської міської ради «Про встановлення тарифів на оренду торгових місць та їх обслуговування на ринку КП «Калуський муніципальний ринок».
Востаннє тарифи за оренду місць на муніципальному ринку у Калуші переглядали у квітні 2019 року, інформують "Вікна".
Необхідність прийняття змін обґрунтовують зростанням фактичних витрат на послуги оренди, які не відшкодовують діючі тарифи. А саме, підвищення мінімальної заробітної плати з 4173 до 6000 гривень на місяць (на 43%), зростанням вартості комунальних послуг, послуг на охорону тощо.
«Діючі на теперішній час тарифи, встановлені у 2019 році, не відшкодовують витрати на: комунальні послуги, електроенергію, заробітну плату, послуги охорони та санепідемстанції, проведення ремонтних робіт, робіт по благоустрою, тощо. Прийняття регуляторного акту дозволить сформувати прозорі, чіткі та зрозумілі правила поведінки суб’єктів підприємницької діяльності та споживачів на КП «Калуський муніципальний ринок» в місті Калуші», - зазначено в аналізі регуляторного впливу проєкту рішення.
Тарифи на оренду місць для торгівлі пропонується підвищити так:
– торгівля з автомобіля площею місця 15 кв. метрів – зі 100 до 120 гривень на день;
– торгівля з автомобіля 20 кв. метрів – з 135 до 160 гривень;
– торгівля сільськогосподарською продукцією 0,7 кв. метрів – з 4 до 5,50 гривень;
– оренда павільйонів та кіосків для торгівлі 1 кв. метр – з 6,60 до 8 гривень;
– торгівля товарами в тому числі такими, що були у вжитку 1 кв. метр – з 6,60 до 8 гривень.
У рішенні виконкому від 2019 року окремий тариф було встановлено для пенсіонерів, які реалізують власні товари, що були у вжитку на вул. Драгоманова (2 гривні за 1 кв. метр на день). У новому проєкті рішення цього пункту немає.
Зазначено також, що у разі прийняття рішення сума надходжень від оренди торгових місць на муніципальному ринку складе 1 млн 650 тис. гривень на рік.
«Рентабельність в запропонованих тарифах встановлено на рівні не вище 15%, що дасть можливість отримувати у середньому щомісяця доходу у розмірі близько 146,0 тис. грн. Це забезпечить стабільну діяльність підприємства при незначному коливанні складових витрат. Прибуток, отриманий підприємством, буде спрямовано на покращення роботи критого ринку, на оновлення та поточний ремонт обладнання», - йдеться в оприлюдненому документі.
Читайте також:
А що в КАЛУШІ ринок повністю платить податки і немає лівака,який покриває всі витрати.І доречі-в КАЛУШІ СВОБОДА править і щось подібне у нас і всюди підвищення ГОЛОДОМОРНИХ тарифів,якось дивно це і нагадує риторику ОПСЖ,де їх представники керують елетрикою,газом а кричать проти підвищення тарифів!МАРАЗМ якийсь і ЄТО ПОЗОР КАКОЙ-то