25 березня на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради депутати розглянули пропозиції змін до програми соціального захисту на поточний рік. Вони були відображені і у проєкті змін до міського бюджету.
Пропонувалося забрати 255,5 тис. гривень з Програми забезпечення карантинних заходів та протидії захворюванню на COVID-19 на території Калуської міської територіальної громади у 2021 році (це все, що залишилося на виплату допомоги громадянам, які опинилися у важких життєвих обставинах через COVID-19) та збільшити на таку ж суму програму соціального захисту, зокрема, видатки на виплату допомоги для лікування онкохворих, інформує Фіртка з посиланням на "Вікна".
Проблема в тому, що на такі виплати, як прогнозується, до кінця року не вистачатиме закладених коштів. Причому за "ковідною" програмою вони закінчаться в найближчих кілька місяців. Тож, фактично, міській раді запропонували варіант, який унеможливлював такі виплати надалі. Як ішлося на сесії, з початку року надійшло 416 заяв від мешканців громади, які опинилися в складних обставинах у зв’язку з пандемією. За три місяці виконком задовольнив 226 таких заяв та затвердив виплати загалом на 244,5 тис. гривень. 140 заяв, які надійшли станом на 25 березня, ще не розглянуті.
Нагадаємо, програмою забезпечення карантинних заходів та протидії захворюванню на COVID-19 на території Калуської міської територіальної громади в 2021 році на виплату допомог людям, які опинилися у важких життєвих обставинах, передбачено всього 500 тис. гривень.
Щодо виплати допомог на лікування онкологічних хворих за програмою соціального захисту, то за існуючої динаміки фінансування закладені в бюджеті кошти можуть вичерпатися вже восени. Програмою соціального захисту на 2021 рік на виплату таких допомог передбачено 1,5 млн гривень. А за перших три місяці року допомогу виділили для 104 онкологічних хворих майже на 614 тис. гривень. Для порівняння: за увесь 2020 рік у Калуші виділили допомоги 232-ом онкологічним хворим майже на 1 млн 371 тис. гривень.
Утім, депутати поки що вирішили не відмовляти мешканцям у незначній соціальній підтримці за "ковідною" програмою, максимальний розмір виплати за якою становить 2 тис. гривень. На квітень-травень коштів має вистачити, а далі планують звертатися до центральної влади, щоб громаді виділили додаткове фінансування для допомоги людям, які опинися у скруті через пандемію.
Читайте також:
Зміни у розрахунку соцдопомоги вплинуть на малозабезпечені сім'ї прикарпатців