Нові тарифи на вивезення і захоронення твердих побутових відходів для мешканців Калуської громади. скоріш за все, будуть суттєво вищими за ті, які було встановлено з 1 березня.
Нагадаємо, з березня поточного року у Калуші підвищили тарифи на вивезення і захоронення твердих побутових відходів. Тоді тарифи зросли так: за ввезення і захоронення 1 кубічного метра сміття для населення — з 68,82 до 81,79 гривні; для бюджетних установ — з 77,59 до 92,21 гривні; для інших споживачів — з 94,46 до 112,26 гривні, інформує Фіртка з посиланням на "Вікна".
Оплата за послуги з вивезення та захоронення твердих побутових відходів з одного мешканця приватного сектору зросла з 16,72 до 18,96 гривні на місяць, а з одного мешканця багатоповерхівок — з 14,63 до 16,59 гривні на місяць. Ріст тарифів склав 13,4%. За ними калушани оплачували послуги КП «Екосервіс» впродовж чотирьох місяців. Однак у липні рішенням виконавчого комітету підвищення тарифів скасували. Мешканка Калуша написала скаргу, за якою відбулася перевірка. Виявилося, що виконком не мав права приймати рішення про підвищення тарифів, оскільки не було встановлено норми накопичення побутових відходів та немає схеми санітарної очистки міста.
Йшлося про те, що роботи з визначення норм накопичення та схему санітарної очистки міста завершать орієнтовно до кінця року.
На офіційному сайті Калуської міської ради 23 листопада оприлюднили проєкт рішення виконкому «Про затвердження Схеми санітарного очищення Калуської міської об’єднаної територіальної громади». Щодо встановлення норм накопичення побутових відходів, то це питання виконавчий комітет розглянув і підтримав відповідний проєкт рішення на засіданні 1 грудня. Таким чином, зроблено перший крок для того, щоб встановити нові тарифи на вивезення та захоронення побутових відходів.
Як пояснив начальник управління житлово-комунального господарства міської ради Юрій Рекунов, норми надання послуг з вивезення побутових відходів у Калуській міській об’єднаній територіальній громаді на замовлення УЖКГ розробляв київський інститут міського господарства. Це державне підприємство має ліцензію на такий від робіт. Фахівці працювати від квітня, а документацію замовнику передали місяць тому. Станом на 1 грудня вже є позитивний висновок Антимонопольного комітету.
Востаннє норми надання послуг з вивезення побутових відходів у Калуші встановлювали у 2014 році. Відтоді побутового сміття суттєво побільшало. Так, як зазначено в аналітичній довідці на сайті міської ради всього за рік, у 2019 році проти 2018-го обсяг вивезених відходів зріс на майже 3,2 тис тонн або на 11,73%.
Різниця між ціною, яку сплачують за вивезення сміття мешканці багатоповерхівок і приватного сектору, зумовлена різною нормою накопичення відходів. Досі в Калуші тариф рахували, виходячи з того, що мешканець багатоповерхівки за рік накопичує 1,75 куб. метра побутових відходів, а мешканець приватного сектору — 2 куб. метри. Після того, як виконком затвердив нові норми накопичення, різниця в оплаті буде ще суттєвішою. Так, для мешканців багатоповерхівок встановлено норму накопичення відходів 1,73 куб. метри на рік (це навіть менше, ніж було досі). А для мешканців приватного сектору, а також сіл Калуської громади, норма накопичення побутових відходів буде суттєво більшою, ніж досі, — 2,38 куб. метри з людини на рік.
Щодо непобутових споживачів, то для різних категорій (готелі, ресторани, магазини заклади освіти тощо) встановлено різні норми накопичення. Наприклад, для ринків — 0,89 куб. метрів на 1 кв. метр площі (було 0,5 куб. метра), для продовольчих магазинів — 0,34 куб. метра на 1 кв. метрів площі, для закладів громадського харчування — 0,92 куб. метри за одне місце, для шкіл — 0,12 куб. метрів на одного учня тощо.
Нові тарифи на вивезення і захоронення твердих побутових відходів для мешканців Калуської громади, скоріш за все, будуть суттєво вищими за ті, які було встановлено з 1 березня. І не лише у зв’язку зі встановленням нових норм накопичення відходів (у першу чергу, це стосується мешканців приватного сектору). Також відтоді зросли витрати комунального підприємства. Зокрема, з 1 вересня — збільшилася мінімальна зарплата.