У Калуші міськрада дозволила приватизацію частини підвалу в житловому будинку

У четвер, 25 березня на сесії Калуської міської ради депутати розглянули проєкт рішення «Про приватизацію об’єкта комунальної власності міста Калуша шляхом викупу».

Йдеться про нежитлове приміщення площею 276,2 кв. метри на проспекті Лесі Українки, 15а. Це підвальне приміщення, воно розташоване під колишнім кафе «Баварія». Приміщення має намір викупити його орендар — ТОВ «Омега-Плюс», інформує Фіртка з посиланням на "Вікна".

Питання про приватизацію підвалу міська рада мала намір розглянути ще на лютневій сесії, проте тоді його зняли з порядку денного — проти були мешканці будинку на проспекті Лесі Українки, 15а. У 2019 році у цьому будинку створили об’єднання співвласників «Проспект 15А» і воно є одним з найбільших у Калуші — об’єднує власників понад 300 квартир.

Напередодні пленарного засідання сесії, 24 березня,  голова ОСББ «Проспект 15А» Валентина Мармуш зареєструвала електронну петицію «Недопущення продажу підвального приміщення під будинком за адресою пр. Лесі Українки 15Б».

«Наприкінці 2020 року стало відомо про наміри винести на розгляд сесії Калуської міської ради рішення про продаж підвального приміщення на проспекті Лесі Українки 15б, —  йдеться в електронній петиції.  З'ясувалось, що дане приміщення не передали в управління ОСББ «Проспект 15А», зареєстрованого 04.12.2019 року в будинках за адресою пр. Лесі Українки 15А та 15Б від управляючої компанії ТОВ "УК "КОМФОРТ-ДІМ". З незрозумілих для жителів будинку причин підвальне приміщення зосталось у комунальній власності Калуської міської ради (відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 18.09.2019).

Відповідно до частини 2 статті 10 Закону України "Про приватизацію державного фонду" власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень у будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою. Допоміжні приміщення (підвали тощо) передаються у власність квартиронаймачів безоплатно і окремо приватизації не підлягають».

Жителі будинку категорично проти продажу підвалів.

«При продажу підвалу будинку (набуття статусу приватної власності) жильці позбавляються можливості повноцінно здійснювати управління будинком, оскільки втрачають доступ до комунікацій (каналізаційних та водопровідних мереж) які проходять підвалом будинку, та можливість спостереження за станом важливих конструктивних елементів (фундаменти)», — йдеться в петиції.

Приватизація підвалу створить ризики для жильців будинку: можливий варіант, що жильців будинку змусять сплачувати кошти за проходження комунікацій через приміщення, яке перейде в приватну власність; буде втрачено доступу до комунікацій будинку, які проходять в підвальному приміщенні; власник підвального приміщення може втручатися в проєкт інженерних мереж, що ставить під загрозу забезпечення жильців будинку послугами водозабезпечення та водовідведення; є ризик нанесення непоправної шкоди елементам конструкції будинку внаслідок провадження господарської діяльності власником підвального приміщення.

Авторка петиції звернулася до міського голови Андрія Найди з проханням не допустити порушення прав жильців будинку на підвальне приміщення та не виносити на розгляд сесії Калуської міської ради питання його продажу. Станом на 25 березня (день проведення сесії) петицію підписали 47 калушан, на першу половину дня 26 березня — вже 57.

Проте, не зважаючи на заперечення з боку мешканців, міська рада все ж вирішила дозволити приватизацію підвалу — «за» проголосували 20 депутатів, включаючи і міського голову, — це мінімальна необхідна кількість голосів «за» для прийняття рішення міською радою.

Як пояснив на сесії начальник управління комунальної власності Олександр Челядин, підвальне приміщення є об’єктом комунальної власності громади міста Калуша, тому його не можуть передати ОСББ.

Як повідомив Олександр Челядин «Вікнам», хоча власність на підвал було зареєстровано в 2019 році, він і до того часу належав громаді. Проте раніше підвал в оренду не передали і він не використовувався для комерції.  У 2018 році надійшла заява від підприємця на оренду цього підвалу, тож, його виставили на конкурс, а в 2019 році — зареєстрували право власності і передали в оренду. За словами начальника управління комунальної власності, орендарю також було надано дозвіл на невід’ємні поліпшення комунального майна. Він вклав у ремонт приміщення підвалу понад 500 тис. гривень і отримав право на його викуп. 

Як запевнив Олександр Челядин, орендар вивів будинкові комунікації і навіть поміняв, а ОСББ має до них доступ.  І у цьому, сказав він, мали можливість переконатися депутати, які вивчали ситуацію на місці.

На пленарному засіданні сесії був також присутній власник ТОВ «Омега-Плюс» Володимир Богусевич. За його словами, ціна викупу підвального приміщення складе близько 1 млн гривень — понад 3 тис. гривень за 1 кв. метр, і ці кошти поповнять міський бюджет.

Депутат Алла Попельницька зауважила, що сесія — закрита (раніше повідомлялося, що у зв’язку з червоною карантинною зоною доступ громадян обмежено. До участі в роботі сесії (до сесійної зали) будуть допущені: міський голова, секретар міської ради, депутати міської ради, заступники міського голови та керуючий справами виконкому, доповідачі, представники засобів масової інформації, а також працівники апарату ради і апарату виконавчого комітету, які забезпечують технічно проведення сесії, — йшлося в повідомленні на сайті міської ради. Проте одна сторона — орендар підвалу — прийшов і виступив, а представникам іншої сторони — ОСББ — таку можливість не надали.

Рішення Калуської міської ради та свої подальші кроки ОСББ «Проспект 15А» планує обговорити 27 березня на засіданні правління об’єднання співвласників.


Читайте також: 

Міська влада три роки відмовляє франківчанці у приватизації землі (ВІДЕО)


27.03.2021 630
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

953
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1959
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2830
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3465
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3674
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6853 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3858

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7628
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

483
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

947
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455