Під час онлайн-зустріч із першим заступником міського голови Калуша Мирославом Тихим та директоркою центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Галиною Дидич чимало уваги зосередили на темі виховання дітей, а саме — проблемі створення патронатної сім'ї.
Галина Дидич зазначила, що в Калуші досі не створено жодної патронатної сім'ї. На її думку, люди бояться брати на себе відповідальність. Хоча було чимало тих, хто цікавився такою формою виховання, однак в останній момент через певні причини відмовлявся, інформує Фіртка з посиланням на "Вікна".
"Ті, хто практично наважився взяти дитину в родину, не мав належного приміщення, адже дитина повинна мати окрему кімнату. Були моменти, коли чоловік був проти того, щоб дружина прийняла ув сім'ю чужу дитину. Були, коли діти в сім'ї не хотіли, щоб у їхній родині були посторонні вихованці. Був випадок, коли люди поважного віку хотіли взяти на виховання дітей, адже власні були за кордоном. Проте вони боялися невідомості, тобто яка дитина буде, її вік, а раптом немовля", - пояснює вона.
Директорка центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді зазначила, що брати на патронатне виховання дитину — це не волонтерська робота. Держава щомісячно платить батькам-вихователям 12 тис. гривень і додатково кошти на утримання дитини. Зокрема, від 0 до 6 років — близько 5 тис. гривень, а від 6 до 18 років — понад 6 тис. гривень.
Необов'язково дитина, яка потребує патронатної опіки, є із неблагополучної сім'ї. Часто бувають непередбачувані обставини, в яких може опинитися кожен. У приклад Галина Дидич навела сім'ю із Косова:
"Мамі потрібно було поїхати на лікування з донькою за кордон. А сина вона віддала тимчасово у патронатну сім'ю. Потім коли вони повернулися, то дитина повернулася в родину".
Патронатна сім'я — це альтернатива дитячим будинкам та дитячим будинкам сімейного типу. Коли в сім'ї є складні обставини, то можна вилучити дитину на певний час. Може, звісно, за бажанням і залишитися назавжди.
14 травня відбудеться безкоштовне навчання для патронатних батьків. Галина Дидич закликає зробити позитивний вибір:
"Батьки можуть зробити вибір на користь виховання дитини. Я надіюся, що незабаром у Калуші хоча б одна родина Калуської ОТГ створить патронатну сім'ю".
Читайте також: