Близько 16 країн світу призупинили вакцинацію від коронавірусу препаратом британсько-шведської компанії AstraZeneca. Серед можливих причин – поява серйозних побічних ефектів або навіть смерті пацієнтів. У компанії водночас заявили, що їхня вакцина безпечна, ефективна і пройшла всі потрібні випробування.
Які країни тимчасово призупинили вакцинацію і чому – на інфографіці «Слово і діло».
В Австрії призупинили вакцинацію однією з партій AstraZeneca. Ускладнення після щеплення виникли у двох співробітниць однієї з клінік. 49-річна жінка померла внаслідок серйозних порушень згортання крові. У 35-річної жінки розвинулася тромбоемболія легеневої артерії.
У Таїланді, Данії, Ісландії вакцинацію AstraZeneca призупинили через появу тромбів у людей, яких прищепили. Скільки триватиме пауза у вакцинації – невідомо. Очевидно, доки Європейське агентство з лікарських засобів не закінчить розслідування інцидентів. На цей момент зв'язок між смертями, ускладненнями та вакцинацією не доведений.
Проте на тлі таких повідомлень деякі країни – Норвегія, Румунія, Кіпр, Болгарія, Естонія, Литва, Латвія, Люксембург – призупинили вакцинацію AstraZeneca як запобіжний захід. В Італії, як і в Австрії, не використовуватимуть певні партії вакцини.
У компанії AstraZeneca запевнили, що вакцина безпечна. У Всесвітній організації охорони здоров'я теж кажуть, що немає причин відмовлятися від препарату – причинно-наслідковий зв'язок між ускладненнями і вакцинацією не встановлений. Призупинення використання AstraZeneca назвали «запобіжним засобом».
Хоче повернути виробникові один мільйон доз цього препарату Південно-Африканська Республіка. Але тут річ не в побічних ефектах: клінічні випробування показали, що вакцина малоефективна проти місцевого мутованого штаму коронавірусу.
Крім того, до 28 березня Нідерланди призупиняють використання вакцини компанії AstraZeneca проти COVID-19.
Нагадаємо, Франція використовуватиме вакцину AstraZeneca попри можливі побічні ефекти.
Читайте також:
Вважати вакцину AstraZeneca індійською - помилка: пояснення кандидатки медичних наук