Центр реабілітації диких тварин Галицького національного природного парку потребує реконструкції. Площу території центру керівництво парку планує збільшити на десять гектарів.
Про це Суспільному Карпати розповів директор парку Олег Гайдук, пише Фіртка.
За його словами, щороку тварин у реабілітаційному центрі стає все більше, і, відповідно, потрібно збільшувати його площу.
Ветеринар Галицького національного природного парку Олег Романів показує територію, яку обрали для розширення. Тут — приблизно два гектари. Для облаштування вольєрів вже закупили опори та сітку. За словами Олега Романіва, територія для випасу тварин буде готова за півтора місяця. Сюди хочуть переселити сім’ю бізонів, яких у листопаді перевезли із Вигодського лісництва через неналежне утримання.
"Вона буде йти до дороги, трішки нижче і сходитися до старого вольєру. Тут буде облаштована брама, через яку пропускатимуть тварин з одного вольєру в інший. Це створено для того, аби збільшити територію для вигулу тварин, для кращого споживання корму і для того, аби відремонтувати чи почистити старі вольєри", — каже Олег Романів.
Площа території Центру реабілітації диких тварин поки що — п’ять гектарів. Тут живуть чотири види диких парнокопитних, розповідає заступник директора Володимир Бучко. Лише для оленів, яких у парку одинадцять, для комфортного перебування потрібно більшу площу, ніж центр може виділити зараз. Окрім того, за словами Володимира Бучка, центр потребує не лише розширення території, а й реконструкції вольєрів. Адже лише цієї зими сюди привезли понад 200 поранених лелек.
"Ми хочемо, щоб площа в реабілітаційному центрі була однією з найбільших в Україні. В нас є можливості, у нас поруч є ліси, які не входять до заповідної зони. Це зона регульованої рекреації, господарська зона. Це дозволяє нам облаштовувати великі площі, і дійсно реабілітаційний центр потребує своєрідної реконструкції. Потрібно добудовувати, робити більші, просторі, кращі вольєри не тільки для копитних, а й для хижих звірів", — каже Володимир Бучко.
Наразі усі роботи із розширення території у Галицькому національному парку проводять за власні гроші. За словами директора Олега Гайдука, аби облаштувати два гектари землі, потрібно приблизно вісімсот тисяч гривень. Загалом упродовж року площу центру планують розширити на десять гектарів.
Олег Гайдук каже, що облаштування такої території потребує вкладень грошей. Тому керівництво центру шукає спонсорів для втілення ідеї.
Читайте також:
До центру реабілітації на Закарпатті привезли ведмедя Юру з Косова
Центр реабілітації диких тварин потребує реконструкції — Галицький НПП
На Прикарпатті зафіксували новий вид птаха — пірникозу червоношию (ВІДЕО)
У франківському озері з'явився новий мешканець (ФОТО)
Зима у Галицькому НПП: показали захопливі кадри тварин (ФОТО)