Івано-Франківська міська рада затвердила перелік із 48 майданчиків для платного паркування.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Суспільне.
Ці майданчики вміщатимуть 1 200 паркомісць, 160 з яких – для людей з інвалідністю.
За словами начальника міського управління транспорту та зв’язку Андрія Гіглюка, міська рада також планує оголосити конкурс для операторів, які будуть обслуговувати їх.
Роман Гутовський 30 років за кермом. Зараз чоловік працює таксистом. Чоловік каже, що протягом останніх років йому, як автомобілісту, у Франківську стало важче працювати через збільшення кількості транспорту. Паркомісця, в тому числі платні, за словами Романа, протягом робочого дня постійно зайняті.
"Якою вулицею не їдеш – зупинитися немає де, всі місця для паркування зайняті. Зупиняємося під знаками на свій страх і ризик. Можуть прийти та оштрафувати. Якщо пасажирам треба стати, не будемо за кілометр зупинятися. Це ж нереально", – розповідає Роман Гутовський.
Франківка Анжела Макеєнко каже, що припарковані в неналежних місцях автомобілі створюють незручності для пішоходів.
"Автомобілів не повинно тут бути. Це, по-перше, і заважає, і негарно, і взагалі, це не має так бути – для цього є спеціально відведені місця", – каже Анжела Макеєнко.
У міському відділі інспекторів з паркування працює четверо людей. Щодня кожен з них складає понад 20 протоколів. Протягом дня інспектори виявляють до 130 порушень, розповідає начальник відділу Петро Дем’янів.
На відміну від патрульної поліції, яка повинна вручити повідомлення водію особисто, інспектори з паркування можуть залишати листи на лобовому склі автівки.
За словами Петра Дем’яніва, найчастіше працівники фіксують зупинку і стоянку на тротуарах, перехрестях та під заборонними знаками.
"Найбільше порушень у центрі міста — в обідню та післяобідню пору. Штрафи коливаються від 340 грн – найменший штраф – до 2 040 грн – це вже за стоянку на місці для осіб з інвалідністю без належних підстав і ознак", – розповідає Петро Дем’янів.
Вартість паркування у Франківську складає від 30 до 10 гривень за годину. За словами начальника міського управління транспорту та зв’язку Андрія Гіглюка, міська рада може збільшити цю плату. Від збору за паркувальні місця міський бюджет в цьому році отримав майже 1 млн грн, каже Андрій Гіглюк. Проте, за його словами, не всі водії розуміють, чому повинні платити за стоянку свого авто.
"Подекуди є непорозуміння стосовно оплати на майданчиках для платного паркування. Десь є конфліктні ситуації через те, що мешканці відмовляються платити за паркування з тих чи інших причин. Тому також наші інспектори проводять і роз’яснювальну роботу про те, що це є майданчик, відведений для платного паркування", – розповідає Андрій Гіглюк.
Консультант з транспортної мобільності Віктор Загреба підтримує ідею створити більше платних стоянок. За його словами, обмеження доступу авто до середмістя – це звичайна європейська практика. Віктор Загреба каже, що проблему завантаження центру міста автомобілями можна вирішити без багаторівневих або підземних паркінгів.
"До правильної міської політики належить менеджмент тих парковок, які вже є. Також — подальший розвиток велосипедної інфраструктури, бо вона тепер служить не лише людям на роверах, але й на самокатах, гіробордах. І третій фокус – це громадський транспорт. З цим у нас ситуація краща. В нас система комунального транспорту досить на хорошому рівні, однак ще є куди розвиватися", – розповідає Віктор Загреба.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: