Наразі вони підлягають інвентаризації з метою їх формування та стягнення коштів із землекористувачів до бюджету Івано-Франківської міської територіальної громади.
Про це Фіртці повідомили у Департаменті комунальних ресурсів Івано-Франківської міської ради.
За словами заступниці директора Департаменту, начальниці управління самоврядного контролю Тетяни Капусняк, для стягнення коштів за користування землями комунальної форми власності ці ділянки потребують присвоєння кадастрового номеру.
«Ці ділянки перебувають у фактичному землекористуванні без укладеного договору оренди землі. На них розташоване нерухоме майно, яке знаходиться у власності юридичних та фізичних осіб», - пояснюють у Департаменті.
Проте, як каже Тетяна Капусняк, до міської ради з приводу користування цими землями ніхто не звертався.
Вчора Івано-Франківська міська рада надала дозвіл на складання технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації цих земель.
«Має пройти два етапи. Спочатку інвентаризуємо по дозволу, відбираємо виконавця, який буде проводити ці роботи. І коли землевпорядна організація сформує кожну ділянку, тобто встановить розміри, розробить відповідну документацію, зареєструє їх у Державному земельному кадастрі, тільки тоді ми зможемо взяти витяг про цю ділянку, нормативно-грошову оцінку та розрахувати кошти, які б мали сплатити землекористувачі», - пояснює Тетяна Капусняк.
Мова про ділянки розташовані за адресами:
вул. Військова, 1,
вул. Гетьмана Сагайдачного, 48-а (2 ділянки).
вул. Симона Петлюри, 2-а.
вул. Симона Петлюри, 8.
вул. Максимовича, 10.
вул. О. Кобилянської, 24.
вул. І. Макуха, 41-а.
вул. Левинського, 3-а (6 ділянок).
вул. Вовчинецька, 188.
вул. Вовчинецька, 192.
вул. Вовчинецька, 196.
вул. Академіка Сахарова, 34.
вул. Автоливмашівська, поруч будинку № 6, в с. Хриплин.
вул. Юності, поруч будинку № 70, в с. Микитинці.
Орієнтовна загальна площа інвентаризованих ділянок понад 3 га землі.
У профільному Департаменті додають, чинним законодавством передбачено, що використання землі в Україні є платним, і землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату. Це правило закріплене у статті 206 Земельного кодексу України.
Не є виключенням з цього правила і землі територіальних громад. Однак землекористувачі не завжди поспішають сплачувати плату за землю, яка належить територіальній громаді, чим не тільки завдають збитки бюджету відповідної громади, але й отримують неправомірні привілеї стосовно інших сумлінних землекористувачів.
Судова практика у таких категоріях спорів, пов’язаних з бездоговірним використанням земель територіальної громади складається, як правило, на користь територіальних громад.
Читайте також:
Івано-Франківській громаді повернуть землю вартістю понад чотири мільйони