У Франківську судять медиків за смерть вагітної жінки: чоловік померлої та лікар ОПЦ дали свідчення

Сьогодні, 25 березня, в міському суді Івано-Франківська продовжили розгляд кримінальної справи про неналежне виконання професійних обов'язків медичними працівниками Івано-Франківського обласного перинатального центру.

Йдеться про 27-річну франківчанку Тетяну Гезей, яка померла в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі у квітні 2013 року. Справу до суду передали в травні 2017 року. Через закінчення повноважень судді, справу почали розглядати заново, інформує Фіртка.

Справу слухає суддя Іннеса Болюк.

Підозрювані у справі завідувач гінекологічного відділення ОПЦ Олександр Буянов та завідувач відділення інтенсивної терапії та анестезіології ОПЦ Микола Бутніцький.

Сьогодні на засіданні суд перейшов до допиту потерпілого. Потерпілий Олександр Гезей розповів, що його дружина була вагітна вчетверте.

"Жінка сказала, що її щось турбує внизу живота. Це був 16-ий тиждень. У нас УЗД було заплановане на пізніше, а я сказав йди завтра зранку на УЗД. Там їй сказали, що плід завмер", - розповів потерпілий.

Після цього, за словами потерпілого, у своєї лікарки жінка отримала направлення у перинатальний центр.

"Призначили медикаментозне лікування. Я поїхав в аптеку все купив. Її готували до операції, але ще не казали коли. 11 числа лікар сказала купити плазму. В обід теща з тестем придбали і привезли її в пологовий. Віддали Тані, а вона медсестрі. Все було добре. Сказали на 12 квітня буде операція о 9 годині. Ми з нею ввечері розмовляли, все було добре. Зранку операція почалась о 9.45, мені жінка сказала, що не було анестезіолога. Десь він затримався. Через хвилин 10 теща подзвонила  і сказала, що Таню повезли в реанімацію. Моя мама залишилась з дітьми. Ми всі чекали в лікарні, ніхто нам нічого не казав: що сталось, чого повезли", - розповів Олександр Гезей.

За словами чоловіка, пізніше медики повідомили йому, що щось сталось, мовляв серцева недостатність чи тромб і жінка померла.

"Я зайшов в реанімацію. Вона була холодна. Десь до обіду до другої години вона ще знаходилась там. Потім її повезли в обласну лікарню на розтин. Були такі речі, що сказали мені лікарі, які вскривали її, що матка чомусь не скоротилась, таке ніби її оперували вже, як вона була не жива. Напередодні, як я питав жінку, що роблять, Таня казала, що капають її, ніяких проб, аналізів не брали, сказали, що буде загальний наркоз. Я розмовляв з нею по телефону майже цілий день. Жінка мені казала, що її оперуватиме лікар, яка її вела, заввідділом і анестезіолог. Два заввідділом будуть. Я відповів, що це, мабуть добре", - зазначив потерпілий.   

Прокурор поцікавився, чи повідомляли лікарі про крововтрату.

"Мені лікарі нічого не могли відповісти взагалі. Вони, як би уникали мене", - каже потерпілий.

Також суддя поцікавився причиною смерті, чи відома вона потерпілому.

"Необґрунтоване введення замороженої плазми. Але не було крововтрати. Лікарі нічого пояснити не могли, сказали, що буде внутрішнє розслідування і все", - каже Олександр.

Захист обвинувачених поцікавився, чи знав чоловік, куди було виписане направлення. Потерпілий пояснив, що було в міський перинатальний центр, проте дружина вирішила піти в обласний.

"Я знаходився в той час з дітьми, вона мені повідомила, що буде в обласному", - зазначив потерпілий.

За його словами, перед операцією дружині принесли папери про згоду. Відповідаючи на запитання захисників, потерпілий повторив, що йому ніхто нічого не говорив, а поцікавитись не було в кого.

"Там, де вскривали видали довідку про смерть. Зі слів патологоанатома, коли ми забирали тіло, нам сказали, що матка дружини не скоротилась", - каже потерпілий.

Крім того, відповідаючи на запитання, потерпілий повідомив, що це була друга завмерла вагітність у дружини. Перша була близько 15 років тому.

"Жінка вже не перший раз вагітна. Вона вже мала досвід. Вона почувала себе добре. Вона ще, коли вже їй дали направлення, казала мені: "Саша, може я піду ще на одне УЗД, може там якась помилка", - зазначив потерпілий.

Суддя Болюк поцікавилась чи були показання у жінки про те, що їй рекомендували лягати на зберігання. Потерпілий зазначив, що не пам'ятає такого. Втім, суддя додала, що у матеріалах справи міститься інформація, що дружина відмовилась, оскільки мала перебувати з двома дітьми.

За словами потерпілого, причину того, що плід завмер дружині не сказали.

"Вона ще мала сумніви, ми думали, що може там ще все нормально. Усе, що нам говорили ще тоді (після першої завмерлої вагітності) ми виконували, вона пила вітаміни. Все, що казали ми робили", - зазначив потерпілий.

Дві попередні вагітності, за словами чоловіка, дружина виношувала добре.

Також сьогодні у суді допитали свідка анестезіолога ОПЦ Романа Савича. Медик розповів, що брав участь у реанімації потерпілої.

"Я тоді не працював, уже закінчив робочу зміну, але додому ще не пішов. Почув, що там була якась проблема. Я не пам'ятаю добре, але все, що було я описав у картці реанімаційних заходів. Все написано в історії хвороби", - каже медик.

"Знаю, що ми перевезли хвору з малої операційної в реанімацію. Не пам'ятаю чи то вже була зупинка серця чи ще ні. Проводили операцію завідувач гінекологічним відділенням і наш завідуючий. У нас прийнято так, що керує один, бо не можуть всі керувати. В будь-якій операції приймають участь дві бригади . У нашій бригаді керував Микола Бутніцький. Коли я прийшов, вже операція не проводилась. Всі люди помирають однаково від серцевої або дихальної недостатності. І всім надаються стандартно реанімаційні заходи не залежно, що до цього привело", - зазначив свідок.

Захисник одного з обвинувачених запитав, чи свідок бачив кров в операційній, той зазначив, що не бачив. Крім того, суддя поцікавилась у свідка чи він працює в прямому підпорядкуванні Бутніцького. Свідок це підтвердив.

Наступне судове засідання у цій справі відбудеться 6 травня 13.20. У справі планують допитати інших свідків.


25.03.2019 10289 3
Коментарі (3)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2865
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3495
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3877

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

504
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

965
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471