В Івано-Франківську на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника стартував проєкт "Україна-Хорватія: 10 кроків назустріч". Участь в ньому беруть студенти спеціальності "Міжнародні відносини".
Цей проєкт реалізується в Україні вперше, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.
Спрямований він на поглиблення співпраці між двома державами, розповідає почесний консул Республіки Хорватія у Західній Україні Віталій Запухляк.
"Студенти мають можливість обдумати варіанти співпраці, які вони бачать. Там немає певної канви, певних рамок. Вони можуть робити та писати на будь-яку тему – від молодіжної політики до спортивних заходів. Зі свого боку ми, як почесне консульство, будемо запрошувати тих, чиї роботи були достойними, на всі заходи в межах Західної України", - каже Віталій Запухляк.
Відбирали учасників серед студентів Прикарпатського національного університету. В підсумку обрали вісім кращих робіт, які сьогодні (десятого грудня - ред.) представили під час онлайн-зустрічі. Серед тих, хто презентує свою працю – студентка спеціальності "Міжнародні відносини" Мар’яна Костишин. Дівчина виділила сім основних ідей, які повинні сприяти добросусідським відносинам України та Хорватії.
"Першим пунктом є допомога та сприяння Хорватії в євроінтеграції України. Також прискорення промислового безвізу для українських товарів і наближення наших сфер життя до норм Європейського Союзу. Наступним пунктом є готовність Хорватії поділитися досвідом реформ і масштабних змін", - розповідає Мар’яна Костишин.
Серед восьми робіт, які презентували, будуть відбирати одну найкращу. Її автор отримуватиме щомісячну стипендію в розмірі 1000 гривень. Окрім цього, стипендіат та четверо переможців проєкту будуть запрошені на офіційну зустріч з послом Хорватії в Україні.
"Ми повністю віддаємо ініціативу фундатору, і саме Віталій Запухляк буде ухвалювати рішення, кому буде призначена ця стипендія, але переконаний, що у виграші залишаться всі – і студенти, і учасники, і сам університет. Ми черговий раз дали можливість поглибити свої знання. Ми розширюємо свої контакти й від цього будемо мати спільну користь", - каже ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда.
Читайте також:
Франківські науковці синтезують магнітні наночастинки для лікування раку (ВІДЕО)