Сьогодні, 10 липня, ріелтори Івано-Франківська вийшли на протест проти законопроекту "Про ріелторську діяльність".
На пікет протестувальники зібрались на площі перед готелем "Надія", інформує кореспондентка Фіртки.
Голова Івано-Франківського обласного відділення асоціації фахівців з нерухомості України Нестор Слюсаренко переконує, що акція є мирною.
"Законопроєкт запроваджує створення бази даних про об’єкти нерухомості, де буде розміщено всю інформацію про них. Вона буде належати приватним особам. А це в свою чергу - порушення Конституційних прав. Цей законопроєкт не захищає професію ріелтора, а, навпаки, знищує її через свій низький освітній поріг, закладений в ньому", - поділився Слюсаренко.
Також чоловік наголосив, що згідно із законопроєктом ріелтором зможе стати громадянин України, який досяг повноліття і здобув базову середню освіту. Законопроєктом не передбачено умов переходу для вже існуючих сертифікованих спеціалістів, що пройшли не одні курси.
"Ні законопроекту, який дає шанс корумпованій схемі з непередбачуваними наслідками. Ми хочемо, щоб цей законопроєкт або скасували, або переглянули і додали правки. Потрібно, щоб врахували думку ГО і запросили до діалогу ріелторів", - сказав голова асоціації ріелторів.
За останні 10 років ринок пройшов значні зміни та став більш професійним. Існують вже створені громадські організації, а в законопроєкті передбачено створення організації «без дня рік», про яку немає жодних даних і не зрозуміло, хто до неї входитиме. І ця ж організація займатиметься повним врегулюванням всіх положень і норм щодо рієлтерської діяльності.
"Десь є ризики того, що буде виключена робота ріелтора як така, тому що заклали досить низькій поріг: щоб стати ріелтором потрібно досягти 18 років і мати середню освіту. За останні 10 років ринок України став куди цивілізованішим. Ми вважаємо, що в законопроєкт треба включити думку ріелторів. Ми – за уважне та належне доопрацювання і внесення правок до законопроекту №3618", - заявила представниця відділення асоціації Юлія Коровіна.
Зрештою, протестувальники наголосили, що законопроєкт не може бути двозначним, він має бути чітким та зрозумілим.