Сьогодні, 9 жовтня в Івано-Франківську презентували 3D анімації художньої реконструкції Станиславівської фортеці 1780 року.
Коротенький ролик, який триває майже 50 секунд - це багатомісячна праця, розповідають організатори, передає Фіртка.
Це пошукова, краєзнавча та анімаційна робота: ролик містить близько 16 тисяч елементів: будівлі, дерева, тварини, трава, цеглинки - все це промальовувалося.
"Ідея виникла спонтанно. Я просто сидів на літньому майданчику біля Бастіону з Володимиром Швадчаком. Ми дивилися на залишки фортеці і пам'ятник Артуру Бернсу, який символізує більш пізній історичний період і подумали, що було б добре відтворити, яким насправді був Бастіон в ті роки, коли фортеця була ще діючою", - розповідає співорганізатор Олег Головенський.
Виконав цю роботу Денис Овчар, франківський медіахудожник.
Для створення відео матеріали шукали в європейських архівах, в бібліотеці Конгресу США. Це художня реконструкція, однак вона опирається на документи.
"Бібліотека Конгресу США дала нам дуже багато інформації про те, як були зроблені фортифікаційні споруди в нашому регіоні. Поки існували гармати і ядра, весь світ будувався однаково десь років двісті. Дуже допомогли й відкриті джерела з бібліотеки військово-морських сил США. В них дуже велика колекція на фортифікацію й озброєння всього світу", - розповідає Денис Овчар.
Він додав, що Ратуша, яку показують у відео, не є науковою реконструкцією. Митець зобразив її так, як йому подобалось.
"Площу Ринок я забудував будинками потрібного архітектурного стилю, це все кам'яниці, аналогії з польських міст. Відомо, що Потоцький орієнтувався на польське місто Замость, однак я взяв за основу Ратушу в містечку Лешно і її трохи видозмінив", - додав медіахудожник.
3D анімацію уже можна переглянути за посиланням.
Читайте також:
У Франківську під час розкопок Тисменицької брами знайшли монету часів Речі Посполитої (відео)
В середмісті Івано-Франківська продовжуються розкопки залишків старовинної міської брами (фото)
Розкопки Тисменицької брами в Івано-Франківську припинили до наступного року (фото)
Конкурс на найкращий ескізний проєкт щодо музеєфікації Тисменицької брами не відбувся