У Чехії для боротьби з Covid-19 розгорнули госпіталі, як у часи Першої світової війни (ФОТО)

Польовий госпіталь в Чехії, який розгорнули військові всього за сім днів


Чеська Республіка отримала високу оцінку за швидку первинну реакцію на коронавірусну кризу, але через сім місяців зараз вона реєструє 15000 нових випадків на день і має другий найвищий рівень смертності на душу населення за сім днів у світі.

То що пішло не так?

У приміщеннях виставкового майданчика у Летнані, що на північній околиці Праги, зараз розгорнули польовий госпіталь, який облаштували військові трохи більше ніж за тиждень. У неділю його офіційно передали головній празькій інфекційній лікарні.

"Наше завдання - збільшити потужність цивільних лікарень", - сказав полковник Ладіслав Слехта, командувач Військово-медичного агентства чеської армії.

"Це для того, щоб створити умови для прийому більшої кількості тяжкохворих пацієнтів і, звичайно, врятувати їм життя", - додав він.

Заклад має 500 ліжок, у тому числі 10 апаратів для реанімації та МРТ-сканер. У разі потреби в ньому буде працювати 200 військових медичних працівників - 20 лікарів, 70 медсестер та решта військовослужбовців з відділу матеріально-технічного забезпечення.

Полковник Слехта зазначив, що востаннє такий тип об'єктів розгортали під час Першої світової війни


Полковник Слехта має досвід розгортання таких лікарень в Афганістані та Іраці. Проте, не очікував, що доведеться це робити на околицях Праги.

"На цей час немає часу думати про емоції. Але я впевнений, що вони приходять, бо це справді незвична ситуація", - сказав військовий.

"Ми обговорювали це, і, пригадуючи історію, ми думаємо, що востаннє цей тип об'єктів розміщували в цій країні під час Першої світової війни".

 Лікарська палата Чехії попередила, що зараз Covid є другою найпоширенішою причиною смерті у країні


"Сильний грип"

За декілька хвилин їзди, у центрі Праги, вирує інший світ - світ натовпів, люди компаніями гуляли вздовж набережної річки під осіннім сонцем, годуючи лебедів. Багато хто з громадян дещо в інший спосіб інтерпретували прохання влади залишатися вдома, за винятком необхідності здійснити покупки чи фізичні вправи.

Лише за декілька хвилин їзди від госпіталю, місцеві жителі перебувають у людних місцях


У середу уряд наказав закрити більшість магазинів, залишивши відкритими супермаркети, продуктові магазини, зоомагазини та дозволили працювати тим, хто надає товари та послуги, необхідні для роботи економіки, такі як комп'ютери та ІТ.

Ресторани, кафе та паби не обслуговують споживачів у залі та відмовляють людям затримуватися на вулиці. Торгівля "навинос" та служба доставки дозволяються до 20:00 год.

Веселі чехи влаштовують вечірки "прощання з коронавірусом".

Чехи повертаються до барів та ресторанів — у масках.

Усі школи вийшли в онлайн-режим навчання. На відміну від весни, обмеження щодо закриття кордону не введені, хоча туристам в'їзд у Чехію заборонений.

"Я маю на увазі, що це хвороба, якою ми маємо перехворіти як сильним грипом", - сказав один чоловік, стверджуючи, що він вивчав інформацію про вірус з березня, використовуючи ВООЗ та інші джерела.

"Ми молоді, ми цього не боїмося", - сказав його супутник. "Ми робимо все для свого здоров'я. Ми робимо фізичні вправи. Ми харчуємось правильно. І я думаю, що це хороша зброя від цього вірусу", - додали молоді люди.


Впевненість у низькому рівні

Міністр охорони здоров'я Чехії Роман Примула заявив, що подасть у відставку, як тільки буде названо його наступника, після того, як таблоїди опублікували фотографію, на якій він вийшов без маски з ресторану близько півночі, тримаючи гаманець.

Всі паби та ресторани, як передбачається, будуть зачинені для клієнтів і можуть обслуговувати лише до 20:00 год.

Ресторан - висококласний заклад, розташований у празькій фортеці Вишеград, у будівлі, що належала церкві.

Примула провів більшу частину п’ятниці, сперечаючись, що він просто пройшов через ресторан, щоб зустрітися зі старшим членом партії прем’єр-міністра у приміщенні церкви, яке знаходиться після залу ресторану. У церкві заперечили наявність такого приміщення у розпорядженні.

Тим часом шкода — його міністерській кар'єрі та довірі громадськості до урядових обмежень — була завдана.


Змарновані зусилля

Доктор Марі Борн, лікар загальної практики в міському районі Карлін, сказала, що вона розуміє, що люди втомилися від пандемії. Але вони стали  безпечними, сказала вона, саме в той момент, коли це загрожує вийти з-під контролю.

Доктор Марі Борн сказала, що люди стають більш безпечними


"Це справді розчаровує. Часом я дуже розлючувалася. Тому що всі зусилля з весни просто, здається, просто змарновані. Вірус все ще тут, і з того часу все пішло досить погано", - сказала вона BBC.

Доктор Борн навчався у Великобританії та працювала 15 років у NHS. Вона повернулася до рідної країни в лютому, за кілька тижнів до пандемії. Зараз, минає два місяці, як вона відновила роботу лікаря загальної практики, її попросили допомогти в лікарнях.

Однак вона, як і більшість лікарів, не вірить, що буде найгірший сценарій. За її словами, у Чехії набагато більше лікарняних ліжок на одного громадянина, ніж у Великобританії, наприклад. Вона вірить, що гілка зігнеться, але не зламається.

Інші, включаючи багатьох видатних вчених, менш оптимістичні. Кілька тижнів тому на онлайн-мапі, на якій показано розповсюдження коронавірусу по районах країни, було в основному зелене забарвлення з кількома червоними плямами - зараз все повністю червоне.

"За нашими підрахунками, малі лікарні будуть завантажені впродовж декількох днів, а великі - за кілька тижнів", - сказав Петр Людвіг, науковець з даних та автор бестселерів, який часто подорожує у Нью-Йорк.

Лікарня в Летнані — одна з декількох, які створили для надання допомоги у час пандемії


Через кілька днів цей прогноз повторив по телебаченню глава Лікарської палати Чехії, який сказав, що Covid-19 зараз є другою за частотою причиною смерті в Чехії.

Петр зібрав близько десятка вчених — серед них багато провідних епідеміологів, вірусологів та мікробіологів країни — у зверненні під назвою "Врятуй Чехію".

Вони закликають людей нести індивідуальну відповідальність незалежно від урядових застережень — якомога частіше залишатися вдома та носити маски скрізь.

Якщо ні, то, за їхніми даними, моделювання показує, що нинішня кількість загиблих більш як 2200 може сягнути 15000 до Різдва.

Це жахлива статистика. Але з цих 2200 смертей з весни половина настала впродовж двох тижнів жовтня.

за матеріалами BBC


27.10.2020 1906
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

955
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1961
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2832
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3467
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455