У Бейруті рятувальники шукають вцілілих впродовж 30 днів після вибуху

Рятувальники розчищають завали зруйнованих будівель з метою пошуку вцілілого після вибуху в Бейруті/4 вересня 2020 року Бейрут, Ліван


У п'ятницю, 4 вересня, рятувальні бригади в Бейруті продовжили пошуки серед завалів, де виявили ознаки життя через 30 днів після масивного вибуху. Нагадаємо вибух зруйнував більшу частину прибережної зони центру міста.

Минулого місяця пошукові групи вирушили до Мар-Міхаель, району поблизу епіцентру вибуху, після того, як виявили рух глибоко всередині уламків.

Рятувальники працювали під прожекторами у важких літніх умовах, щоб видалити частини стіни краном, коли стурбований натовп людей стояв поруч.

читайте також: Вибух у Бейруті: Україна надасть Лівану гуманітарну допомогу на понад 8 мільйонів гривень

У п’ятницю вранці за місцевим часом тепловізори показали тепло тіла в завалах, тоді як інший пристрій зафіксував сім вдихів, за словами члена громадської організації Live Love Beirut, яка допомагає в рятувальних заходах. Група заявила, що рятувальники знаходились на відстані менше ніж 2 метри (6,5 футів) від цього місця.

Рятувальники попросили натовп близько 200 спостерігачів поводитися дуже тихо, щоб їх обладнання могло виявити дихання або серцебиття людини під завалами.

Пошуки продовжили після того, як у четвер рятувальники із собакою, пройшовши повз зруйновану будівлю разом з чилійською рятувальною командою і тварина вказала на ознаки життя, заявив Едді Бітар, працівник місцевої неурядової організації.

Пізніше тепловізор показав два тіла - одне маленьке, яке згорнулося біля більшого тіла. Прослуховуючий пристрій також зареєстрував дихальний цикл 18 за хвилину, сказав Бітар.

"Є невеликий шанс, що людина все ще жива", - сказав Бітар.

Рятувальні бригади риють тунелі крізь тонни бетонного сміття, щоб дістатися до місця ймовірно виживши. Франциско Лерманда, працівник чилійської пошуково-рятувальної громадської організації "Топос Чилі", був обережним щодо перспективи знайти когось живого через стільки днів під завалами. Але він не виключив цього.

За його словами, одна людина вижила після 28 днів під завалами на Гаїті.


Напруга на ділянці

Пошуки в четвер були тимчасово призупинені через побоювання, що стіна може обвалитися і загрожувати життю рятувальної групи, заявив офіцер пожежної частини Бейрута лейтенант Мішель Ель-Мур. Після призупинення обшуку в ніч на четвер за місцевим часом біля місця виникла акція протесту близько 100 людей.

"Це дихання - це наш останній подих. Це наша остання надія. Вам всім слід соромитися", - кричала протестуюча Мелісса Аталла. Одна жінка сказала: "Ми тут уже місяць, ти не можеш спати одну ніч?"

Після виїзду чилійської команди на місце рятувальних заходів потрапили десятки, вимагаючи негайного відновлення операції. Одна жінка сказала, що замовила кран, тоді як інші учасники акцій піднялися на уламки, пропонуючи свою допомогу у пошуках тіла.

Рятувальники розчищають завали зруйнованої будівлі з метою знайти потенційного вцілілого/4 вересня 2020 рік, Бейрут, Ліван

Напруга продовжувала зростати, поки солдати не повідомили протестуючим, що команда та її обладнання незабаром повернуться на місце.
Кілька людей, з якими розмовляли CNN, сказали, що від зруйнованих будівель після вибуху сильно тхне гнильним запахом. Одна жінка сказала, що неодноразово на сайті попереджала про це владу і закликала їх шукати тіла.

"Два тижні тому ми протестували тут і відчували запах крові", - сказав Рейн Аббас. "Якби вони перевіряли тоді, то сьогодні, люди, мабуть, були б живі".

"Але це Ліван".


Масштабний вибух

Вибух стався у порті Бейрута 4 серпня, внаслідок чого загинули 190 людей, понад 6000 поранено, а понад 300 000 осіб переселено з домів.

Інцидент пов’язаний з майже 3000 тонами аміачної селітри, які зберігались у порту Бейрута протягом шести років. Аміачна селітра - це сильно летючий матеріал, який використовується в сільськогосподарських добривах та вибухових речовинах.

Після вибуху прем'єр-міністр Лівану Хасан Діаб заявив, що "неприпустимо", що аміачна селітра зберігалася на складі в порту Бейрута протягом шести років. Але документи свідчать про те, що численні урядові установи в Лівані були проінформовані про наявність аміачної селітри, включаючи Міністерство юстиції.

Рятувальники повертаються на обшук зруйнованої будівлі з метою пошуку потенційно вцілілих осіб після вибуху в Бейруті/4 вересня 2020 рік, Бейрут, Ліван


Вибух викликав лють у Лівані, де уряд звинувачують у корупції та безгосподарному управлінні, які додали країні економічних потрясінь.

Після вибухів у Бейруті кілька днів тривали бурхливі акції протесту, демонстранти закликали "помститися" панівному класу політиків, які відповідальні за це. Активісти пікетували кілька урядових міністерств і кидали каміння в сили безпеки. Поліція випустила сотні патронів сльозогінного газу, а також гумові кулі, а в деяких випадках і відкривала вогонь.

Не минуло і тижня після вибуху, як уряд Лівану пішов з посади, а прем'єр-міністр Хассан Діаб назвав вибух "катастрофою понад міру". Він докоряв правлячій політичній еліті Лівану за сприяння тому, що він називав "апаратом корупції, більшим, ніж держава". Президент Лівану Мішель Аун заявив, що він не може подати у відставку, оскільки це призведе до вакууму влади.

Наприкінці минулого місяця лідери Лівану призначили посла країни в Німеччині Мустафу Адіба новим прем'єр-міністром.

"Немає часу для розмов, обіцянок та побажань. Це час для дій", - сказав Адіб у короткій промові.

за матеріалами CNN


04.09.2020 766
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

955
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1961
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2832
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3467
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3860

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455