За твердженням дослідників, тварини переживають емоції подібно до людей - виявляють позитивні настрої, коли "перемагають"', і песимізм, коли "програють".
Тварини виявляють позитивні настрої, коли вони "перемагають", і песимізм, коли вони "програють" - припускаючи, що вони переживають емоції, як і ми, стверджує дослідження.
В оглядовому дослідженні експерти з Белфаста спостерігаючи за змаганнями тварин зробили висновки, що емоції впливають на поведінку тварин.
Вчені, які вивчають поведінку тварин, традиційно не розглядали роль емоцій, які важко точно визначити у тварини.
Однак команда дійшла висновку, що тварини поводяться по-різному після результатів змагань - у тих, хто програв, наприклад, розвивається негативний емоційний стан.
Це, своєю чергою, змушує їх оцінювати свої шанси на виграш у майбутніх поєдинках більш песимістично - і може вплинути на поведінку.
З іншого боку, у переможців формуються позитивні настрої, які мають зворотний ефект.
Емоції можуть також керувати нерефлексивними діями тварин в інших контекстах поза змаганнями - від сигналізації до вибору пари та батьківського піклування.
"Людські емоції впливають на не пов'язані між собою пізнання та поведінку. Наприклад, люди оцінюють своє загальне задоволення життям у сонячні дні, аніж у дощові дні", - сказав автор статті та біхевіоріст тварин Ендрю Крамп з університету королеви в Белфасті.
Подібні явища можна спостерігати й у тварин.
"Ми виявили, що емоції тварин також впливають на не пов'язані між собою пізнання та поведінку. Наприклад, тварини, які виграли змагання, відчували більш позитивний настрій і очікували, що в їх оточенні буде менше хижаків.Так само тварини, які програли змагання, зазнавали негативних емоцій і брали участь у менш перспективних змаганнях. Ці ефекти перенесення можуть призвести до дезадаптаційної поведінки.Стимули або події, що викликають емоційні реакції, можуть вплинути практично на будь-яке рішення - потенційно із наслідками життя чи смерті", - продовжив доктор Крамп.
Наприклад, шелестіння листя - це хижак чи вітер? Стурбовані тварини, ймовірно, сприймуть шелест як хижака і втечуть.
Цей настрій є адаптивним, коли тривога актуальна, наприклад, якщо вона була викликана попереднім досвідом нападу хижаків.
"Але настрій неадаптивний, якщо його викликало щось інше - скажімо, коли тварина програла змагання", - додав він."За цих обставин, коли емоційна основа рішення не пов'язана з самим рішенням, ми прогнозуємо неадаптивне прийняття рішення".
В оглядовому дослідженні експерти з Белфаста на прикладі змагань з тваринами - через обмежені ресурси або партнерів - стверджували, що емоції впливають на поведінку тварин. На зображенні два самці крабів-скрипалів б’ються. Згідно з новим дослідженням, переможець розвине кращий настрій і тим вище оцінить свої шанси на успіх у майбутніх змаганнях
"Зараз дослідники поведінки тварин зазвичай не враховують емоції тварин у своїй роботі", - сказав автор статті та експерт з поведінки тварин Гарет Арнотт з університету королеви в Белфасті.
Результати цього дослідження показують, що, можливо, це слід враховувати та продовжити досліджувати, оскільки роль емоцій тварин є вирішальною у розумінні їх подальшої поведінки.
Розуміння цих емоцій також має практичні переваги для майбутнього добробуту тварин. Хороший добробут вимагає від тварин мало негативних емоцій і багато можливостей для позитивного досвіду.
"Розуміння емоцій тварин та причини їх розвитку допоможуть нам виміряти та покращити емоційний стан та добробут тварин".
Повні висновки дослідження були опубліковані в журналі Proceedings of the Royal Society B.
за матеріалами DailyMail