Туристичні маршрути Карпат, які зможе підкорити навіть початківець

Неймовірна краса Карпат не обмежується лише горами. Тут є й озера, водоспади, заповідники, замки та звичайні села, які зачаровують своєю простотою та мальовничістю.

Походи в гори – це прекрасний спосіб відпочити від роботи та домашніх турбот, підвищити собі настрій, а до того ж – помірне фізичне навантаження. А під час прогулянки в гори, як і при заняттях спортом, виділяються "гормони щастя".

Милуватися прекрасними горами в Карпатах можна в будь-яку пору року. Восени там дуже гарно, адже палітра кольорів просто вражає! А на деяких вершечках гір вже можна пограти в перші сніжки. У 2018 році перші холоди прийшли дуже рано, а в Карпатах вже випав перший сніг. Тож обов'язково візьміть із собою теплий одяг у подорож. 

Спеціально до Дня туризму, який святкують 27 вересня, LifeStyle 24 публікує три простих маршрути в Карпатах, які протестовані на власному досвіді. Здолати їх може навіть початківець!

Гора Гемба – 1 491 метр

Далеко не всі гори в Карпатах можна підкорити так легко, як Гембу. Весь секрет у тому, що до підніжжя гори вас може довезти підйомник. Якщо ж ви любите підкорювати вершину лише пішки, то безліч стежок дозволять вам це зробити.

Підйомник на Гембу, до речі, чи не найдовший на Закарпатті: щоб піднятись догори, зазвичай треба 20 хвилин. Але врахуйте, що підйомник не завозить на вершину гори. До неї ще треба пройти пішки 30-40 хвилин.

Підйом на гору Гемба, (рання осінь)
Підйом на гору Гемба (рання осінь)

Боржавський хребет, або Полонина Боржава, до якої належить Гемба – гірський масив на Закарпатті, протяжністю понад 50 кілометрів. Саме цю Полонину називають однією із найкрасивіших у Карпатах. Влітку – тут майже всі схили гір вкриті чорницею, а взимку – на цих же схилах можна кататись на лижах та сноубордах. Не Буковелем єдиним!

Підйом на гору Гембе, (рання осінь)
Підйом на гору Гемба (рання осінь)

Поруч із горою розташований один із найвідоміших водоспадів Карпат – Шипіт. Милуватися каскадами можна будь-якого сезону: взимку річка не замерзає повністю. Підійти до водоспаду можна як зверху, так і знизу.

Над водоспадом Шипіт, (рання осінь)
Над водоспадом Шипіт (рання осінь)

Проте найкращий час для зустрічі з Шипотом – осінь або літо. Коли водоспад потопає в яскравих фарбах.

Гора Гемба, (рання осінь)
Гора Гемба (рання осінь)

Ще одна родзинка. Будете на Гембі – обов'язково завітайте в "Чайовню". Якщо не за чаєм, то хоча би за краєвидом та незабутньою атмосферою. Адже сам будиночок розташований майже на обриві, а що може бути кращим за вид на маленькі села, які лежать між височенними горами?

Як доїхати:

На Гембу варто підніматись із села Пилипець. Для цього можна доїхати зі Львова до станції Воловець, звідти доїхати до Пилипця можна автобусом (курсує він лише тричі на день, а розклад знають лише місцеві) або маршрутним таксі. Зазвичай, до Пилипця вас погодяться завезти за 50-60 гривень. За бажанням, завезуть до самого водоспаду Шипіт.

Озеро Синевир

Синевир – найбільше гірське озеро України. Воно оточене легендами і загадками. Озеро розташоване серед скель і лісів гірського масиву Внутрішні Ґорґани.

Синевир, або "морське око Карпат", розташоване на висоті близько тисячі метрів над рівнем моря, його максимальна глибина – понад 20 метрів. Через таку глибину озеро не прогрівається навіть влітку.

Озеро Синевир
Озеро Синевир

Вода озера чиста та прозора, а рівень води підтримують гірські потоки. Посеред озера є невеликий острів, саме через цей острів Синевир і називають "морським оком".

Озеро Синевир
Озеро Синевир

На березі острова розташована культова скульптура – юнака на ім’я Вир і дівчину Синь. За легендою, саме від їхніх імен утворилась назва озера. Висота монументу сягає 13 метрів. Легенда про нещасливе кохання говорить, що дівчина Синь "наплакала" це озеро через втрату коханого.

Як доїхати:

Найближча залізнична станція – Воловець. До села Синевирська Поляна автобус ходить лише один раз на добу, тому на нього сподіватись – не дуже радимо. Найзручніше скористатись послугами місцевих таксистів. За 200 гривень вони не тільки завезуть до Синевиру, а ще й влаштують екскурсію. По дорозі на Синевир можна заїхати в "Реабілітаційний центр бурого ведмедя", де живуть ведмеді після цирку.

Поблизу озера Синевир
Поблизу озера Синевир

Водії під’їжджають не до самого озера, вам залишиться лише пройтися близько кілометра.

Зупинятися біля Синевиру з наметом – заборонено. Якщо хочете тут залишитись, то поруч є кілька готелів та садиб, які можна орендувати.

Гора Зворець – 1 223 метрів

На гору Зворець теж можна піднятись підйомником за бажанням. Ця канатна дорога найдовша в Україні! Тож готуйтесь, що підйом буде довгим, але від того не менш приємним. Але врахуйте, що на вершині буде значно прохолодніше. Тож обов'язково візьміть із собою теплий одяг.

Підйом на горе Зворець (літо)
Підйом на гору Зворець (літо)

Краєвиди, які можна побачити з канатної дороги, заворожують.

Оскільки гора теж розташована на Полонині Боржава, окрім чарівного краєвиду, ви ще й можете пройтися до гори Високий Верх.

Гора Зворець (літо)
Гора Зворець (літо)

До того ж, саме тут розташований відносно молодий гірськолижний курорт "Захар Беркут". У селі Волосянка є аж 11 гірськолижних трас різного рівня складності.

Вид з гори Зворець (літо)
Вид з гори Зворець (літо)

Як доїхати:

До станції "Славськ" можна доїхати потягом або приміською електричкою. Звідти – до Волосянки – 6 кілометрів. Подолати можна як пішки (дорога займе до 1,5 години) або орендувати маршрутне таксі зі Сколе.

Текст і фото: 24 Канал


28.10.2018 2516 1
Коментарі (1)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466