Ціни на Ethereum у 2022 році

Криптоінвестори-початківці часто замислюються над тим, щоб купити ефіріум. Або вкластися в обладнання для його майнінгу. Чи виправдано це у 2022 році?Розглянемо нові прогнози аналітиків та передумови в коливаннях ціни.

Ethereum часто називають "цифровим сріблом". Це друга криптовалюта після біткоїна, яка заслужила довіру інвесторів, стала мати попит і відносно стабілізувалася — наскільки це можливо для «крипти».

Однак вона все ще залишається для багатьох інвесторів цікавішою, ніж біткоїн, і криптоінвестори-початківці часто замислюються над тим, щоб купить ефириум. Або вкластися в обладнання для його майнінгу. Чи виправдано це у 2022 році? Подивимося на нові прогнози аналітиків і на передумови в коливаннях ціни.

«Гарний» чи «поганий» рік для криптовалют?

У 2021 році біткоїн стабільно ріс, щоразу оновлюючи історичні рекорди. 10 листопада встановлено абсолютний рекорд: $69 тис. Інші криптовалюти також впевнено йшли вгору.

Потім був неминучий «відскок»; курси впали. Але вони, як і раніше, залишаються високими, а індустрія розвивається. Зараз світ переживає NFT-манію: вибух популярності проєктів із незамінними токенами, які відомі також як цифрові товари. Все говорить про те, що це продовжиться й у 2022 році. А децентралізовані системи на блокчейні, як і раніше, будуть популярні.

Ethereum - платформа для розробки таких програм, тому її популярність також продовжить зростати. Передбачається, що у 2022 році ціни на всі криптовалюти будуть відносно низькими, що підігріє интерес инвесторов до них.

Проблеми та перспективи «ефіру»

Багато інвесторів побоюються, чи Ефириум курс не обвалиться з появою зручнішої платформи для децентралізованих додатків. Свого часу титул «вбивці Ефіру» присуджували Polkadot, Tron, Solana та багатьом іншим криптовалютам. Але ETH, як і раніше, випереджає їх по капіталізації, попри те, що він має низку проблем.

Проблеми Ефіру:

  • Висока популярність.
  • Недостатня хороша пропускна спроможність.
  • «Непрогресивний» протокол.

Через те, що попит на Ефір зростає швидше за можливості його мережі, комісія зараз невиправдано висока: в окремих випадках транзакція може коштувати $50 і вище. А в цей час в інших блокчейнах вартість транзакції менша за цент. Якщо ситуація не зміниться, то прогресивніші блокчейни заберуть в Ethereum частку ринку, і його ціна неминуче впаде.

Тим часом масштабування мережі та зниження комісій заважає сам принцип роботи мережі. У 2022 році команда розробників планує зробити революційну зміну в блокчейні Ethereum: перевести його на новий протокол роботи, Proof-Of-Stake. Це давно запланована подія, але вже кілька разів відкладалася. Зараз дата виконання — другий квартал поточного року.

Від чого залежать ціни на Ethereum у 2022 році?

Виконання дорожньої карти та перехід на новий алгоритм у заплановані дати – одна з умов подальшого зростання цін на Ефір. Якщо він відбудеться, платформа залишиться популярною, а валюта проєкту (ефір) продовжить зростати.

Також на коливання ціни впливає загальний стан ринку: попри те, що Ефір як актив став досить самостійним, за великих обвалів ринку він також йде вниз. Криптоактиви залежні від різних типів факторів: геологічні (наприклад, повені в Китаї, що затопили майнінг-ферми), законодавчі (заборони та обмеження на майнінг та торгівлю криптовалютою у ключових країнах – або, навпаки, дозволи); політичні: військові конфлікти чи загострення відносин у країнах.

Є прогноз, що ціна біткоїна досягне $1,36 млн до 2030 року: такі висновки опублікували аналітики інвестиційної компанії ARK Invest. Короткострокові прогнози на 2022 рік поки що обережніші; на ринку ведмежий тренд, але чи закінчиться він протягом року – незрозуміло. Проте один прогноз виглядає переконливо: ті інвестори, які не купили криптовалюту у 2022 році, через вісім років шкодуватимуть про це.

Партнерський матеріал


08.02.2022 1168
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

950
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1956
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2826
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3461
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6847 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3855

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6803 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7626
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2460
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4728
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5115
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

944
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1814
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3398
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1787
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3693
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3906 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5451