Криптоінвестори-початківці часто замислюються над тим, щоб купити ефіріум. Або вкластися в обладнання для його майнінгу. Чи виправдано це у 2022 році?Розглянемо нові прогнози аналітиків та передумови в коливаннях ціни.
Ethereum часто називають "цифровим сріблом". Це друга криптовалюта після біткоїна, яка заслужила довіру інвесторів, стала мати попит і відносно стабілізувалася — наскільки це можливо для «крипти».
Однак вона все ще залишається для багатьох інвесторів цікавішою, ніж біткоїн, і криптоінвестори-початківці часто замислюються над тим, щоб купить ефириум. Або вкластися в обладнання для його майнінгу. Чи виправдано це у 2022 році? Подивимося на нові прогнози аналітиків і на передумови в коливаннях ціни.
«Гарний» чи «поганий» рік для криптовалют?
У 2021 році біткоїн стабільно ріс, щоразу оновлюючи історичні рекорди. 10 листопада встановлено абсолютний рекорд: $69 тис. Інші криптовалюти також впевнено йшли вгору.
Потім був неминучий «відскок»; курси впали. Але вони, як і раніше, залишаються високими, а індустрія розвивається. Зараз світ переживає NFT-манію: вибух популярності проєктів із незамінними токенами, які відомі також як цифрові товари. Все говорить про те, що це продовжиться й у 2022 році. А децентралізовані системи на блокчейні, як і раніше, будуть популярні.
Ethereum - платформа для розробки таких програм, тому її популярність також продовжить зростати. Передбачається, що у 2022 році ціни на всі криптовалюти будуть відносно низькими, що підігріє интерес инвесторов до них.
Проблеми та перспективи «ефіру»
Багато інвесторів побоюються, чи Ефириум курс не обвалиться з появою зручнішої платформи для децентралізованих додатків. Свого часу титул «вбивці Ефіру» присуджували Polkadot, Tron, Solana та багатьом іншим криптовалютам. Але ETH, як і раніше, випереджає їх по капіталізації, попри те, що він має низку проблем.
Проблеми Ефіру:
- Висока популярність.
- Недостатня хороша пропускна спроможність.
- «Непрогресивний» протокол.
Через те, що попит на Ефір зростає швидше за можливості його мережі, комісія зараз невиправдано висока: в окремих випадках транзакція може коштувати $50 і вище. А в цей час в інших блокчейнах вартість транзакції менша за цент. Якщо ситуація не зміниться, то прогресивніші блокчейни заберуть в Ethereum частку ринку, і його ціна неминуче впаде.
Тим часом масштабування мережі та зниження комісій заважає сам принцип роботи мережі. У 2022 році команда розробників планує зробити революційну зміну в блокчейні Ethereum: перевести його на новий протокол роботи, Proof-Of-Stake. Це давно запланована подія, але вже кілька разів відкладалася. Зараз дата виконання — другий квартал поточного року.
Від чого залежать ціни на Ethereum у 2022 році?
Виконання дорожньої карти та перехід на новий алгоритм у заплановані дати – одна з умов подальшого зростання цін на Ефір. Якщо він відбудеться, платформа залишиться популярною, а валюта проєкту (ефір) продовжить зростати.
Також на коливання ціни впливає загальний стан ринку: попри те, що Ефір як актив став досить самостійним, за великих обвалів ринку він також йде вниз. Криптоактиви залежні від різних типів факторів: геологічні (наприклад, повені в Китаї, що затопили майнінг-ферми), законодавчі (заборони та обмеження на майнінг та торгівлю криптовалютою у ключових країнах – або, навпаки, дозволи); політичні: військові конфлікти чи загострення відносин у країнах.
Є прогноз, що ціна біткоїна досягне $1,36 млн до 2030 року: такі висновки опублікували аналітики інвестиційної компанії ARK Invest. Короткострокові прогнози на 2022 рік поки що обережніші; на ринку ведмежий тренд, але чи закінчиться він протягом року – незрозуміло. Проте один прогноз виглядає переконливо: ті інвестори, які не купили криптовалюту у 2022 році, через вісім років шкодуватимуть про це.
Партнерський матеріал