Найбільшою довірою в українському суспільстві продовжують користуватися армія, волонтери, звичайні люди у своєму населеному пункті та Церква.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
Також у порівнянні з груднем 2020 року простежується зростання довіри до Збройних сил України.
Водночас із Заходу на Схід знижується частка тих, хто довіряє армії, але разом з цим у всіх регіонах більшість респондентів довіряють ЗСУ (від 81% на Заході до 52% на Сході) при виразному позитивному балансу довіри-недовіри (від +75% на Заході до +28% на Сході).
Крім цього, у порівнянні з груднем 2020 року в всіх регіонах простежується тенденція до зростання довіри до армії.
Також більшість респондентів довіряють волонтерам (68%, баланс – +57%) і звичайним людям у своєму населеному пункті (63%, баланс – +51%), а Церкві довіряють 51% при балансі +27%.
У регіональному вимірі довіра звичайним людям приблизно однакова в різних регіонах. У випадку волонтерів є тенденція до зниження довіри із Заходу на Схід (з 75% до 60%). Щодо Церкви, то на тлі інших регіонів виділяється Захід, де 67% довіряють Церкві проти 41-47% в інших регіонах.
Позитивний баланс довіри-недовіри також мають громадські організації – загалом їм довіряють 39% респондентів, а баланс становить +18%. У регіональному вимірі також є тенденція до зниження довіри із Заходу на Схід (з 45% до 30%).
Решта вісім інституцій у списку мають негативний баланс довіри-недовіри. Фактично, серед респондентів переважає недовіра інституціям центральної влади (президенту, парламенту, уряду), правоохоронним органам (національна поліція, патрульна поліція, СБУ), ЗМІ (як українським, так і російським).
Дещо краща ситуація у випадку правоохоронних органів: 30-35% довіряють Патрульній поліції, СБУ і Національні поліції. Баланс довіри коливається від -2% у випадку Патрульної поліції до -14% у випадку Національної поліції. Значних регіональних відмінностей у довірі правоохоронних органів немає.
Українським ЗМІ довіряють 32% респондентів, а баланс довіри-недовіри становить – 7%. У порівнянні з груднем 2020 року простежується покращення балансу довіри-недовіри. Дещо менше довіряють українським ЗМІ на Сході.
Російським ЗМІ довіряють 3% респондентів при балансі -75%. У всіх регіонах переважна більшість не довіряють російським ЗМІ, але дещо менш критичні до них – жителі Сходу України.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: