Тривале невиконання рішень трьох судів Івано-Франківською міськрадою загрожує Україні чималим штрафом

Україну охопила лихоманка судових позовів. Все частіше українці шукають правди у міжнародному правосудді. Докотилась ця хвиля і до нашого міста.

 

Нещодавно Україна визнала свою вину перед Європейським Судом з прав людини. А причиною її «вини» стало тривале невиконання трьох рішень українських судів Івано-Франківською міською радою. Йдеться про справу «О.М.Волков проти України».

Слово зі Страсбурга – вирішальне  
Судова тяганина старости Російської общини Івано-Франківської області Олександра Волкова з Івано-Франківською міською радою вже поросла бородою. Пан Олександр доказав у суді, що окремі положення  двох «Програм…» (2000–2002 рр. та 2004-2006 рр.) щодо розвитку української мови, які приймались Івано-Франківською міською радою, порушують його законні права, свободи та інтереси у мовній сфері. Йдеться про пункти, які передбачають анонсування та проведення всіх масових і видовищних заходів в м. Івано-Франківську лише державною мовою; параграфу розділу «Транспорт», в якому зазначено – «при укладанні угод зобов’язувати перевізників, котрі обслуговують маршрути міського громадського транспорту, обмежити трансляцію радіопрограм недержавною мовою та встановлення мінімального розміру ставки єдиного податку» та пункту, що передбачає «спілкування в навчальних закладах виключно українською мовою».

 

Найбільше обурює Олександра Миколайовича пункт про «збереження пільгового нарахування орендної плати для підприємців, які торгують виключно україномовною продукцією». Він запевняє, що це дискримінує його як автора кількох російськомовних праць, виданих в Івано-Франківську, про життя російської меншини та художніх творів. З цього питання зараз триває розгляд його позову в міському суді.

 

Так всі спроби прикарпатських посадовців закріпити патріотичні наміри в «Програмах…» постійно викликали судові позови з боку старости Російської общини. Олександр Волков пройшов усі можливі шляхи захисту в державі – виграв справи в Івано-Франківському міському суді у 2002 р. та 2005 р., дійшов до Вищого адміністративного суду України у 2006 р., рішення яких зобов’язували Івано-Франківську міську раду виключити суперечливі пункти з програм.

 

Але ці рішення протягом 9 років не зустріли бажаної для позивача реакції з боку депутатів.
Виконавча служба ГУЮ в Івано-Франківській області намагалась вплинути на міськраду. У 2007 році навіть двічі накладали штраф – 340 грн. і 680 грн. відповідно. У 2008 році Івано-Франківський міський суд подав клопотання до прокуратури м. Івано-Франківська щодо вирішення питання про порушення кримінальної справи по факту невиконання постанов українських судів.  Але прокуратура відмовила у порушенні кримінальної справи за відсутності складу злочину, передбаченого ст. 382 КПК України.
Коли закінчились терміни виконавчого провадження, Олександр Волков подав заяву проти України до Європейського Суду з прав людини.

«Гострих кутів» оминуть
Що ж спонукало російського старосту оббивати пороги судів в Україні і дійти аж до Євросуду? Невже дійсно на практиці у нашому місті ущемляють мовні права росіян? – звернувся «ЗК» по коментар до Олександра Волкова.

 

«Є рішення суду, яке треба виконувати. І поки я живий, буду відстоювати права російської меншини на Прикарпатті. Я – лояльний громадянин України, не маю нічого проти української мови. Хай влада розвиває і популяризує українську мову, культуру і літературу, але в рамках закону, не обмежуючи мої законні права громадянина України російської національності. Я хочу жити в європейській країні, де поважають права національних меншин, де виконуються рішення судів. А якщо і надалі міська рада проігнорує судові рішення, які набрали законної сили, це створить для держави України величезні неприємності. Як матеріальні, так і моральні» – прокоментував Олександр Волков.

 

Секретар міської ради , представник ВО «Свобода» Руслан Марцінків зазначає, що відколи Україна підписала всі Європейські Конвенції, рішення Євросуду є чинними і обов’язковими для виконання на всій території України. «Парадокс у тому, що дія цієї програми вже закінчилась у 2006 році. Але щоб не створювати проблеми для держави та не псувати імідж України в світовій спільноті, ми плануємо на найближчій сесії міської ради прийняти поправки до тієї програми і відправити рішення до суду про те, що міська рада зреагувала на рішення Європейського Суду», – запевняє Руслан Марцінків.

 

На його думку, рішення Євросуду є певною мірою тенденційне для України. А сама справа носить радше політичний характер, ніж правовий. Зараз міські депутати працюють над розробкою нової програми розвитку української мови. Руслан Марцінків говорить, що у ній міські обранці постараються уникнути «гострих кутів», але основного напрямку не змінять – популяризувати українську мову, культуру, музику в громадському транспорті, закладах культури, громадського харчування, розвивати україномовні літературу, кіно, театр.


КОМЕНТАР
Володимир Ковальчук,
перший заступник начальника Головного управління юстиції в Івано-Франківській області:

 

Урядовим Уповноваженим України у справах Європейського Суду з прав людини отримано з Секретаріату Євросуду заяву Олександра  Волкова щодо порушення ст.. 6, 11, 13, 14 Європейської Конвенції про захист прав людини, в частині невиконання Івано-Франківською міською радою в 2005-2006 рр. рішень національних судів.

 

Сьогодні по Івано-Франківській області налічується 15 справ, які передані до Європейського Суду. Вони стосуються переважно невиплати заробітної плати. У випадку невиконання рішення Європейського Суду останній може застосувати значну суму штрафних санкцій до Уряду України, а також може ухвалити рішення про виплату справедливої сатисфакції громадянину, право якого порушується.

 

За матеріалами газети "Західний кур"єр"


15.07.2011 2253 3
Коментарі (3)

НЕ вовк 2011.07.15, 13:10
А той Вовк, що судить Луценка - не рідний брат нашому Вовку?
До НЕ вовк 2011.07.15, 14:05
Може і не рідний, але вони усі з-під Тамбова
правда 2011.07.16, 00:40
та у нас таке ставлення не лише до російськомовної общини, але ідо нас жителів багатоплверхівок. Ось недавне рішення 75 відсотків мають погодитись, щоб у інших 25 забрали право власності на частку спільної власності і встановили домофон. Як встановити індивідуальне опалення, то згоду повинні дати усі 100, а як встановити домофон, то 75 відсотків.
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

1003
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2039
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2911
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3537
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3718
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6921 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3908

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5720

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6874 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7674
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2512
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4777
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5156
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

527
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

993
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1858
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3443
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

962
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1832
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3737
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3998 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5498