Тринадцять переможців. Які проєкти калушан підтримає міський бюджет?

Нагадаємо, з 1 по 21 липня громадські організації мали можливість подавати свої проєкти на конкурс, який було оголошено міською владою наприкінці червня.

Цього року на конкурс подали 23 проєкти від 17-ти громадських організацій (деякі ГО подавали по кілька проєктів) у шести номінаціях, передає Фіртка з посилання на Вікна.

Максимальний обсяг фінансування одного проєкту — 30 тисяч гривень. Це менше, ніж торік, — 35 тисяч гривень. Більшість поданих на конкурс проєктів мали максимальний або близький до нього бюджет. Тож, загальна вартість реалізації всіх поданих на конкурс проєктів склала понад 622 тис. гривень.

На реалізацію проєктів-переможців конкурсу в міському бюджеті закладено 250 тис. гривень — за програмою розвитку місцевого самоврядування. Відтак цього року конкуренція за бюджетні кошти між громадськими організаціями була незвично великою.

Так, у попередні роки на аналогічний конкурс подавали по 13-14 проєктів, більшість із яких ставали переможцями й отримували бюджетне фінансування (були роки, коли загальний бюджет усіх проєктів був навіть меншим, ніж сума, передбачена в бюджеті для переможців конкурсу). Так, минулого року проєктів-переможців було десять і на їхню реалізацію з міського бюджету виділили понад 243 тис. гривень.

Засідання конкурсної комісії, під час якого заслуховували авторів проєктів і мали визначати переможців, відбулося 27 липня. Тоді йшлося, що переможцями цього року можуть стати 8-9 проєктів. За ідеєю, члени комісії мали оцінювати проєкти за бальною системою за визначеними критеріями, а переможцями, відповідно, — оголосити проєкти з найвищою сумою балів. Проте результати конкурсу оприлюднили лише за тиждень — наприкінці дня 2 серпня.

До того ж переможців одразу 13, водночас бюджети майже всіх — суттєво "урізані". Тож, фактично, комісія заради кількості пожертвувала якістю. Є два варіанти: або бюджети проєктів були завищеними, або ж громадські організації не зможуть їх повноцінно реалізувати (якщо не знайдуть додаткового джерела фінансового ресурсу).

«На підставі рішення конкурсної комісії буде підготовлено проект розпорядження міського голови про затвердження результатів конкурсу та надання фінансової підтримки на реалізацію проєктів організацій-переможців конкурсу коштом міського бюджету, передбачених на дані цілі на поточний рік. Після підписання розпорядження міський голова укладає з громадською організацією-переможцем конкурсу договір про надання фінансової підтримки на реалізацію проєкту відповідно до чинного законодавства України», — йдеться в офіційному повідомленні про результати конкурсу на сайті міської ради.

Більше у сюжеті:


Читайте також:

«Бюджет участі – 2021»: скільки буде переможців та скільки голосів треба набрати, щоб виграти

Цьогоріч на "Бюджет участі" франківці подали 272 проєкти

Усі проєкти "Бюджету участі" в Івано-Франківську проходитимуть через тендер


04.08.2021 569
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2864
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3494
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3876

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

503
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

962
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471