На сайті Міністерства охорони здоров’я України опублікували список 30 лікарів України, які розпочали свій шлях вже у Незалежній Україні.
Фіртка пропонує ознайомитися із двома спеціалістами з Прикарпаття, які також увійшли до рейтингу.
«Ви можете зустріти цих лікарів на вулиці вашого міста, це може бути навіть хтось із ваших знайомих. Їхня робота висококласна, вони постійно навчаються, покращують свою практику. І пишаються тим, що працюють в Україні», - йдеться в дописі.
Варунків Олександр, пульмонолог Центру легеневих захворювань м. Івано-Франківська, доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології з курсом професійних хвороб ІФНМУ.
«У школі я мріяв стати математиком, але мама і бабуся переконали мене піти в медицину, – пригадує Олександр. – І я не шкодую. Медицина – та ще математика: щодня вирішуєш і прості задачки, і складніші, і з «зірочкою»», - зазначає медик.
Олександр зізнається, що бути лікарем у нашій країні для нього почесно, та є певні «але».
«В розпал пандемії коронавірусу я щодня бачив тяжку і жертовну працю колег-медиків, які на роботі залишали свій час, здоров’я, а подекуди й життя. Які абсолютно забули про внормований робочий день, сім’ю і розваги. Які сперечались між собою, щоб знайти правильне рішення, часом впадали у відчай, а потім збирали волю в кулак і з холодним розумом робили свою роботу», - додає пульмонолог.
Деркач Маріанна, кандидатка медичних наук, директорка Центру діагностики та лікування бронхолегеневих захворювань, клінічної імунології та алергології Івано-Франківської обласної клінічної лікарні.
«Заставити хвору людину повірити у власні сили, налаштувати на одужання не менш важливо, ніж правильно встановити діагноз і зробити призначення», - переконана лікарка.
У дитинстві Маріанна мріяла стати вчителем, як колись її мама та бабуся. Але батьки порадили вступати до медичного, за що вона тепер вдячна, бо не уявляє себе вже в ніякій іншій сфері.
Дівчина прагнула бути ендокринологом, щороку проходила практику у спеціалізованому відділенні. Проте на п’ятому курсі у рамках розподілення її поставили перед вибором – сімейний лікар або клінічна імунологія.
Студентка обрала друге, оскільки на той час це була нова спеціальність, імунологів в області було одиниці.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рейтинг найкомфортніших міст України: яке місце посів Івано-Франківськ