Три прикарпатські ратуші потрапили до переліку перлин ратушних міст України

На території сучасної України налічується велика кількість ратуш, і це не дивно, адже наша країна знаходиться практично в центрі Європи. Саме звідти пішла традиція зводити міські ратуші.

Ратуші будувалися в містах, що не мали Магдебурзького права, ще такі міста називали ратушними.

Після отримання подібних привілеїв ратуші перетворювалися в магістрати. Але пізніше ці поняття спростилися, і зараз ратушами називають будівлі з вежею, де розміщується міська рада.

Перші ратуші в Україні імовірно з'явилися у 14 сторіччі, в основному в західній частині України. У містах Лівобережжя та Центральної України термін «ратуша» практично не використовувався.

IGotoWorld.com пропонує добірку найбільш старовинних ратуш України, що дійшли до сьогоднішнього часу.

Варто відзначити, що під впливом різних подій більшість ратуш зазнали змін, багато з них набули нового вигляду. Тим не менш, вони є невід'ємною частиною історичного і туристичного багатства країни.

Коломийська ратуша

Коломийська ратуша була побудована в період з 1875 по 1877. Перша дерев'яна ратуша (16 століття) згоріла під час великої пожежі в 1865 році. Нова триповерхова кам'яна ратуша була побудована на місці колишнього монастиря, в неоренесансному стилі. На сьогодні висота ратуші становить 33 м.

Ратуша в Коломиї має незвичайне розташування – на розі, таке розташування єдине в Україні. У минулому балкон вежі служив спостережним пунктом для цілодобового чергування пожежників.

До 1944 року в ратуші розміщувався магістрат і міська управа. Після Другої світової війни аж до 1990 року будівлю займало медичне училище. Після проголошення незалежності України ратуша відновила свій початковий статус – тут знову засідає міська рада Коломиї.

Джерело фото: dzerkalo.media.

Адреса ратуші: вул. Грушевського, 1, Коломия, Івано-Франківська область.

Болехівська ратуша

Болехівська ратуша (Івано-Франківська область) була зведена в 1863 році на місці старої споруди, що датується 18 століттям. Це невелика одноповерхова будівля. Над центральним входом височіє вежа з гострим дахом, прикрашеним фігурними башточками зі шпилями. Також у вежу вмонтовано годинник-куранти з чотирма циферблатами.

Джерело фото: panoramio.com автор – volnat.

Ратуша розташована в центрі міста, на площі Івана Франка та використовується за своїм призначенням – в ній діє міська рада. Будівля є пам'яткою архітектури місцевого значення.

Снятинська ратуша

Ратуша в Снятині, теж Івано-Франківська область, будувалася майже півстоліття, починаючи з 1861 року. Архітектором виступив Йосип Шрейбер з Чернівців, будівля була спроектована в стилі класицизму. Це одна з найкрасивіших і найвищих ратуш України – її струнка вежа височіє над містом на висоті 50 м.

Будівництво ратуші проводилося в кілька етапів – першим був південно-східний блок будівлі з першою сходовою кліткою, далі в 1868 добудували весь будинок і заклали стіни ратушної вежі, яку завершили тільки в 1909 році.

Годинник на вежі, циферблати якого розташовані на чотирьох сторонах, кожні 15 хвилин мелодійним дзвоном сповіщає городян про точний час. Вінчає вежу гострий шпиль з флюгером, на якому вказана дата закінчення будівництва ратуші – 1909 рік. Під флюгером розташована бронзова куля, подібність капсули часу з документами часів будівництва ратуші.

Сьогодні в ратуші розташовується Снятинська міська рада. Також у будівлі представлені експозиції трьох музеїв:

  • Музей визвольної боротьби імені Василя Андрусяка.
  • Музей-бібліотека Михайла Бажанського.
  • Музей культури і книги Покуття.

Джерело фото: liveinternet.ru.

Розташована ратуша на центральній площі міста за адресою: вул. Шевченка, 70.


02.01.2018 3867 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

921
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1908
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2778
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3408
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3642
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6801 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3826

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5638

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6751 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7597
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2427
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4691
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5084
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

445
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

913
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1782
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3369
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

887
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1749
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3659
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3852 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5415