Восени наступає новий сезон для мисливців. Для всіх, хто любить цей вид відпочинку, магазин norfin.com.ua підготував кілька важливих порад задля того, щоб ваше полювання принесло тільки задоволення.
Восени наступає новий сезон для мисливців. Для всіх, хто любить цей вид відпочинку, магазин norfin.com.ua підготував кілька важливих порад задля того, щоб ваше полювання принесло тільки задоволення.
Портал державних послуг https://igov.gov.ua/ нагадує всім, що за законом України, право полювати надається громадянам України із 18 років, за умови отримання спеціального дозволу та інших документів, що засвідчують мисливське право.
Іноземці мають право на полювання на підставі чинних документів на це, виданих відповідними органами держав.
Щодо використання вогнепальної зброї, то на це теж має бути дозвіл, що засвідчує право користуватися зброєю.
Полюванням вважається перебування особи на мисливських угіддях, на дорогах, які належать мисливським угіддям, зі стрілецькою зброєю чи маючи капкани, або знаходячись на території угідь із мисливськими тваринами (собаками) і т. ін.
Якщо умова про законність не порушена, то слід подбати про одяг та взуття.
Екіпірування для мисливців
Не варто недооцінювати мисливського одягу. Якщо помилитися або неправильно дібрати все необхідне, то можна лишитись і без трофеїв, і без яскравих спогадів, і без жодного комфорту протягом усього полювання.
Норфін радить зважати на правильне екіпірування не тільки взимку, але і в сезон теплої погоди.
Обираємо костюм
Для весняно-осіннього полювання ідеально підходить бавовняний костюм з утеплювачем, що не пропускає вологу, і є дуже комфортним для тіла. Такі моделі можуть бути як вітчизняного виробництва (дешевші і менш якісні) та імпортного (високої якості та дорожчі). При цьому, зважте, що мова йде не про ціну, а про те, наскільки вам буде комфортно та тепло у цьому одязі.
«Важкі» костюми ідеально підійдуть для малорухомого способу полювати. Для активного полювання та руху варто купувати легкий одяг, без синтетики, щоб менше пітніти під час руху і не застудитися.
Одяг слід обирати за такими критеріями:
- цілісність та міцність матеріалів;
- вага;
- м'якість;
- товщина шарів у одязі (для зимового полювання їх має бути більше);
- крій та зручність при русі.
Порада від norfin.com.ua! Приміряючи костюм для полювання, уявіть як ви будете у ньому прицілюватись.
Не шуміть!
Варто зважити на те, що ваша екіпірування на полювання не має видавати зайвих звуків чи привертати увагу кольором: шелест, шум, блиск тощо. Ви будете у центрі уваги дичини і нічого не вполюєте, якщо не врахуєте цей момент.
Колір вбрання
Всі звикли до камуфляжу. Залежно від виду тварини, камуфляж не завжди є виграшним варіантом. Наприклад, якщо ви полюєте на зайця. Мисливці із досвідом радять хакі, що є універсальним аналогом і не таким яскравим і помітним як "дубок". Якісний одяг не має втрачати кольору при пранні. Норфін рекомендує обирати лише перевірені бренди, що відшиваються із хорошої тканини.
Мисливське взуття
Залежно від умов полювання, місцевості та ваших особистих уподобань, слід обирати найбільш зручні варіанти:
- взуття із високим берцем – ідеальне для болотистої місцевості із безліччю калюж, потічків води тощо. Для сухості ніг взуття має бути гідрофобним, тобто таким, що відштовхує вологу. Недорогі чоботи, на жаль, не мають таких властивостей. Підошва – краще посилена, щоб убезпечити вас від болота та вологи.
- Сухі рівнини у теплу погоду вимагають легкого взуття (чобіт чи напівчобіт) із низьким (середнім) берцем, на м'якій підошві для зручного пересування по твердій поверхні.
- Для гір експерти com.ua рекомендують взуття із міцною, товстою підошвою (можна із металевими вставками), адже каміння може пошкодити ступні.
Матеріал для всіх місцевостей один – тільки шкіра.
Не варто також забувати про мисливські рукавички та правильний головний убір, але про це далі.
Вдалого полювання!
офігенно класне “українське ” слово “мастхев”.