Трамп підриває Меркель, коли вона намагається протистояти Путіну

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вітає президента Росії Володимира Путіна, коли він прибув на міжнародний саміт із забезпечення миру в Лівії 19 січня 2020 року в Берліні. Фотограф: Адам Беррі/Getty Images Europe


Відгуки Дональда Трампа проти Німеччини досягли аж до Москви.

Рішення президента відкликати більше чверті американських військ, розміщених у її країні, залишає канцлера Ангелу Меркель викритою в момент, коли вона посилила тиск на Володимира Путіна і його прийняли в російській столиці.

"Це плювок в обличчя Меркель", - сказав Володимир Фролов, колишній російський дипломат, який зараз є зовнішньополітичним аналітиком. "Але це в наших інтересах".

Після днів невпевненості в офісі Меркель в середу повідомили, що йдеться про відкликання. Пресофіцер Білого дому неодноразово відмовлявся підтверджувати такі дії. Але ЗМІ встановили, що дзвінки тривоги все одно звучать у Берліні, де це було сприйнято як ще один знак охолодження трансатлантичних відносин та зміщення пріоритетів у Вашингтоні.

Незалежно від того, президент США мав намір підірвати зусилля Меркель протистояти Росії, це останній приклад його спроможності стримувати європейських лідерів з непередбачуваною політикою.

На початку цього року, коли пандемія Covid-19 захопила Італію, Трамп заборонив польоти з Євросоюзу, не попереджаючи про це лідерів. У минулому він висловлював свої сумніви щодо положення про взаємну оборону НАТО, що лежить в основі безпеки континенту.

Двоє людей, знайомих з цим питанням, сказали, що колишній посол США Річард Гренелл говорив деякий час про своє бажання змусити США зменшити присутність військ у Німеччині, можливо, шляхом переведення деяких сил до Польщі або шляхом прямого розбиття рівнів військ. Але багато вищих керівників Державного департаменту дізналися, що план був офіційно оформлений на основі новин, що оголосили про скорочення.

Пітер Бейєр, старший депутат Християнсько-демократичного союзу Меркель та трансатлантичний координатор Німеччини, заявив у понеділок, що все ще не знає, чи були звіти "випробувальною кулею" чи приводом для кампанії Трампа. Якщо президент все ж таки піде далі, це означатиме "послаблення трансатлантичного союзу", - сказав він в інтерв'ю.

"Це було б не в інтересах НАТО та його членів, включаючи США, - але в інтересах Китаю та Росії", - сказав він.

Від'їзд 9 500 військовослужбовців США зміцнить несприятливу геополітичну обстановку для Меркель, а Трамп намагається організувати зустріч віч-на-віч з президентом Росії на саміті G-7 й тисне на Німеччину стосовно більш жорсткої позиції щодо Китаю, її найбільшого торгового партнера. Росію виключили з G-7 у 2014 році після того, як вона захопила Кримський півострів в Україні.

Зі свого боку Путін розглядає канцлера як кульгаву качку, оскільки вона заявила, що не буде балотуватися на перевибори, коли її четвертий термін закінчиться в наступному році, сказав Фролов.


Історія зобов'язань

Меркель, арх-прагматик, має цілу історію спроб спілкуватися з Путіним і прийшла до висновку, що варто підтримувати зв'язки з Кремлем, оскільки Росія була санкціонована ЄС щодо Криму, просуваючись вперед газопроводом Північний потік 2 через Балтію в умовах посилення ворожості з боку Вашингтона. Зараз є сумніви щодо того, чи буде коли-небудь завершено посилання на 15 мільярдів доларів США із загрозою санкцій щодо компаній, які втягнуться. Німецькі чиновники кажуть, що вони розчаровані, що натомість отримали так мало за свої інвестиції в Путіна.

На цей момент канцлер відчуває тиск на національному рівні через нові розкриття ролі російської військової розвідки в кібератаці на Бундестаг у 2015 році та страті в Берліні влітку минулого літа, а також нової напруженості в переговорах щодо України, за словами німецької чиновниці.

Меркель підкреслила нове охолодження у стосунках у зовнішньополітичній промові минулого місяця.

Росія "підтримує маріонеткові режими в частинах східної України та нападає на західні демократії, включаючи Німеччину, гібридними ресурсами", - сказала вона.

США відправляє вищих посадових осіб до Відня 22 червня на переговори про контроль над озброєнням з російськими колегами. Адміністрація Трампа хоче допомогти Москві залучити Китай до проведення ширших переговорів щодо обмеження запасів ядерної зброї всіх трьох країн.

Відносини Меркель з Путіним, який обіймав посаду офіцера КДБ у Східній Німеччині до обвалення Берлінської стіни, в кінці травня досягли межі.

Міністерство закордонних справ Німеччини викликало російського посла після того, як федеральні прокурори дійшли висновку, що російський оперативний військовий розвідник причетний до нападу 2015 року на комп'ютерні мережі в Бундестазі.

Меркель заявила, що участь Росії є "обурливою", а МЗС заявило, що Німеччина застосує новий інструмент кібербезпеки ЄС для введення цільових санкцій проти підозрюваних.

Але міністерству довелося більше обговорити з послом Сергієм Нечаєвим.


"Дуже жорстка і кривава людина"

Вбивство грузинського чоловіка 23 серпня серед білого дня в парку Клейнера Тіргартен, за декілька хвилин ходьби від офісу Меркель, спровокувало в той час відкликанню дипломатів з Берліна та Москви та Федерального прокурора Німеччини, який взяв на себе слідство. Він сказав у грудні, що є дані про причетність російської держави до цього нападу.

Поки чиновники чекають результатів розслідування, міністерство заявляє, що "прямо підготовлено до подальших заходів" проти Москви.

Німецькі чиновники, які скаржаться на те, що Росія наполягає на тому, щоб представити себе як посередника в конфлікті, а не як учасника, як нібито учасник конфлікту, ніде не веде переговорів, спрямованих на зменшення бойових дій на сході України. Позиція підриває п'ятирічний Мінський процес, який створив основу для переговорів.

Меркель вже зіштовхнулася з Путіним через вбивство у Тіргартені на саміті в Парижі в грудні, вимагаючи від Кремля передати будь-яку інформацію, яка може допомогти розслідуванню. Але вона отримала маленьку винагороду.

Путін заявив, що жертва, яка мала кілька псевдонімів і, як вважають, воювала проти російської армії в Чечні, була "бойовиком і дуже жорсткою і кривавою людиною". Німецькі чиновники кажуть, що російська допомога ще не надається.

Соціал-демократи, молодший коаліційний партнер Меркель, традиційно мали більш примирливий підхід до Росії, ніж її християнські демократи. Але навіть вони зараз вимагають від канцлера виступати за Путіна.

"Ми не можемо дозволити, щоб подібні речі траплялися на німецькій землі", - заявив в інтерв'ю Нілс Шмід, старший депутат з питань зовнішньої політики в Комітеті закордонних справ Бундестагу. "Ми не збираємось це приймати".

За матеріалами Bloomberg Politics


11.06.2020 837
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

955
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1963
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2832
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3467
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6856 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3860

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6807 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2465
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5117
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

485
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3402
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455